14
15
16

PGE Turów zwycięzcą Kasztelan Basketball Cup

PGE Turów mimo porażki z Anwilem wygrał Kasztelan Basketball Cup. MVP turnieju został Robert Witka.

Trefl Sopot od początku spotkania uruchomił swojego środkowego Sauliusa Kuzminskasa, który w łatwy sposób ogrywał swoich rywali i już po kilku minutach miał na swoim koncie dziewięć punktów. Ekipa z Poznania grała jednak bardzo solidnie, przez co nie dał odskoczyć sopocianom w pierwszej kwarcie, która zakończyła się remisem 17:17. Drużyna trenera Eugeniusza Kijewskiego dopiero po przerwie zaczęła nadawać tempo grze i uruchomiła swoich najlepszych koszykarzy. Andrija Cirić ponownie był najskuteczniejszy w swoim zespole i zakończył mecz z dorobkiem 23 punktów (8/10 z gry, 5/5 za 1), a wtórowali mu Zbigniew Białek oraz Rajko Kljajevic. Obaj zdobyli odpowiednio 13 i 19 punktów i właśnie po świetnej grze tej trójki w drugiej połowie Trefl skapitulował, bowiem przegrał drugie dwadzieścia minut 29:44. Ostatecznie PBG Basket Poznań wygrał ostatnie spotkanie w turnieju Kasztelan Basketball Cup 76:65 i zajął drugie miejsce w turnieju.

Trefl Sopot - PBG Basket Poznań 65:75 (17:17, 15:19, 27:18, 17:11)

Trefl: Kuzminskas 15, Kitzinger 14, Kadziulis 14, Ratajczak 8, Kinnard 5, Stefański 4, Malesa 3, Kowalczuk 3, Hawkins 2, Kietliński 0.

PBG Basket: Ciric 23, Kljajevic 19, Białek 13, Waczyński 8, Cipriano 4, Graves 4, Radke 2, Duvnjak 2, Szawarski 1.

W ostatnim meczu tegorocznego turnieju Kasztelan Basketball Cup Anwil Włocławek zmierzył się z PGE Turowem Zgorzelec. Inaczej, niż w pierwszych dwóch meczów włocławianie prezentowali się dobrze w ataku, dzięki czemu już po dwóch i pół minutach gry prowadzili 9:0, a w całej pierwszej kwarcie rzucili aż 30 punktów. Turów jednak w drugiej kwarcie zaczął mocniej bronić, co skutkowało zaledwie czterema rzuconymi oczkami Anwilu w siedem minut tej części gry, przy 14 rywala. W 25 minucie meczu przewaga włocławian sięgała już 17 punktów (56:39), jednak zgorzelczanie zdołali to odrobić i zaledwie dziesięć minut później było tylko 67:64. Taka różnica utrzymywała się do ostatniej minuty, ale po celnej trójce Andrzeja Pluty na 30 sekund przed końcem meczu drużyna Igora Griszczuka wyszła na prowadzenie 77:71, którego nie oddała już do samego końca, wygrywając ostatecznie 78:71.

Anwil Włocławek - PGE Turów Zgorzelec 78-71 (30-16, 12-16, 23-17, 13-22)

Anwil: Green 22, Pluta 20, Dunn 12, Jovanović 11, Szubarga 8 (8as), Trimboli 3, Sullivan 2, Barycz 0.

PGE Turów: Wright 20, Gray 14, Wysocki 10, Deane 9, Roszyk 7, Wójcik 6, Leończyk 5, Bochno 0.