15
16
Stal Ostrów Wielkopolski

Kasztelan Basketball Cup - dzień II

W drugim dniu turnieju Kasztelan Basketball Cup wygrywały drużyny PGE Turowa Zgorzelec oraz PBG Basketu Poznań.

PGE Turów Zgorzelec od początku spotkania grał bardzo dobre zawody przeciwko Treflowi Sopot, który po początkowych problemach ze skutecznością zaczął dotrzymywać kroku zgorzelczanom. W drugiej części meczu ekipa Karlisa Muznieksa odzyskała pewność w ataku i prowadziła już 32:28, jednak Turów jeszcze przed przerwą powrócił do gry. Rzucił 15 punktów przy zaledwie czterech rywali i po 20 minutach gry wygrywał 43:36. To, co Turów zapoczątkował przed przerwą kontynuował także w drugiej połowie. Zgorzelczanie szybko zyskali kilkanaście punktów przewagi, utrzymując ją przez całą trzecią kwartę, a w czwartej wychodząc na 20 punktowe prowadzenie. Lekkie rozluźnienie w samej końcówce spowodowało, że wygrana drużyny Sasy Obradovicia nie była już tak okazała. PGE Turów wygrał ostatecznie 78:67. Najlepszym strzelcem zwycięskiej drużyny był Justin Gray, autor 18 punktów (5/10 za 3

PGE Turów Zgorzelec - Trefl Sopot 78:67 (19:17, 24:19, 22:12, 13:19)

PGE Turów: Gray 18, Witka 17, Wright 12, Wójcik 8, Dean 7, Leończyk 6, Wysocki 5, Roszyk 3, Bochno 2.

Trefl: Malesa 13, Kuzminskas 13, Kadziulis 11, Kitzinger 10, Kinnard 8, Kowalczuk 4, Ratajczak 4, Hawkins 4, Makander 0, Stefański 0.

Anwil Włocławek tylko w początkowych minutach drugiego meczu tego dnia turnieju Kasztelan Basketball Cup przeważał nad drużyną PBG Basketu Poznań. Włocławianie bez większych problemów rozbijali defensywę rywali i po czterech minutach meczu prowadzili 12:4. Były to jednak tylko dobre złego początki, bowiem już od drugiej kwarty poznanianie zaczęli przejmować inicjatywę w tym spotkaniu. Świetnie grał Andrija Cirić, który wykorzystywał przewagę warunków fizycznych nad niższymi Andrzejem Plutą i Mike’iem Trimbolim. Dodatkowo już po zaledwie 18 minutach meczu za pięć fauli boisku musiał opuścić w ekipie Anwilu Kevyn Green. Pod koniec trzeciej kwarty przewaga Basketu wynosiła już 18 punktów i wystarczyła, aby dowieźć ją do samego końca. ostatecznie PGB Basket Poznań wygrał 82:69.

Anwil Włocławek - PBG Basket Poznań 69:82 (25:22, 11:24, 18:17,