14
15
16

Euroliga Top 16: Trudne początki

TAU Ceramica Vitoria kontrolowała całe spotkanie, ostatecznie wygrywając z Asseco Prokomem 99:77.

Mistrzowie Polski do Hiszpanii udali się bez swojego nowego nabytku – Qyntela Woodsa. W Eurolidze zadebiutował za to Tyrone Brazelton. Drużyna trenera Pacesasa od początku była skazana w tym spotkaniu na porażkę, nawet biorąc pod uwagę fakt, że na parkiecie zabrakło Tiago Splittera, a na ławce trenera Ivanovica. Różnica między obiema drużynami jest zbyt duża, aby sopocianie mogli wygrać mecz wyjazdowy.

Od pierwszych minut Tau pokazało swoją dominację. Asseco Prokom grał bardzo chaotycznie, a Teletović i Rakocević, praktycznie sami rozbijali obronę polskiej drużyny. Już po kilku minutach na tablicy był wynik 26:9, a cała kwarta zakończyła się wynikiem 34:15, z czego Rakocević i Teletović rzucili 26 punktów.

Dopiero od drugiej kwarty gra sopocian zaczęła wyglądać lepiej. Asseco Prokom wykorzystał nieobecność pod koszem Splittera, a Burrell i Burke zdobywali punkty. Nieźle rozgrywał Brazelton, dzięki czemu do przerwy goście tracili już tylko 12 punktów. Jeszcze lepiej było przez moment trzeciej kwarty. Mistrzowie Polski rozpoczęli tą część gry 7:0, zmniejszając straty do 5 punktów.

Przez moment moment mogło się wydawać, że sopocianie mogą wywieźć z Hiszpanii bardzo dobry wynik. Czas wzięty przez Tau, pozwolił im jednak uspokoić grę, a po trójkach Prigioniego i Vidala, gospodarze znów odskoczyli na kilkanaście punktów. Wynik w granicach 14 punktów różnicy utrzymał się do połowy ostatniej kwarty, gdy trener Pacesas ostatecznie stracił nadzieję, na wygraną i wpuścił na parkiet głębokich rezerwowych. Ostatecznie Hiszpanie wygrali 99:77.

Najlepsi w sopockim zespole okazali się Ronnie Burrell i Pat Burke. Pierwszy zdobył 16 punktów i 6 zbiórek, drugi uzbierał 12 punktów i 11 zbiórek. 34 punkty zdobyli w sumie Logan i Ewing, ale ich gra wyglądała dobrze tylko momentami. Za tydzień sopocianie we własnej hali będą gościć AJ Mediolan.

TAU Ceramica Vitoria - Asseco Prokom Sopot 99:77 (34:15, 17:24, 18:19, 30:19)

TAU Ceramica: Teletovic 22, Rakocevic 20, Vidal 20, McDonald 11, Mickeal 9, Barac 7, Prigioni 6, Ilievski 2, San Emeterio 2.

Asseco Prokom: Ewing 19, Burrell 16, Logan 15, Burke 12, Brazelton 7, Archibong 2, Hrycaniuk 0, Zamojski 2, Łapeta 2, Świętoński 2, Szczotka 0, Dylewicz 0.