Andrzejewski przenosi się do Legii

Jakub Andrzejewski (21 lat, - zwycięzca Pekao S.A. 1 Ligi Mężczyzn z Enea Abramczyk Astorią Bydgoszcz - przenosi się do Legii Warszawa. Dla tego zawodnika będzie to debiut na poziomie ORLEN Basket Ligi.
Andrzejewski przygodę z koszykówką zaczynał w TKM Włocławek, a później przez wiele lat był związany z Enea Basketem Poznań (m. in. dwa mistrzostwa Polski do lat 19). Ostatnie dwa lata spędził w Enea Abramczyk Astorii Bydgoszcz. Ostatnio awansował z tym zespołem do ORLEN Basket Ligi. W 43 rozegranych spotkaniach w Pekao S.A. 1 Lidze Mężczyzn zdobywał średnio 10,2 punktu, 2,5 zbiórki i 1,7 asysty.
W przeszłości regularnie występował w młodzieżowych reprezentacja Polski - m. in. podczas mistrzostw Europy do lat 20, które w 2014 roku były rozgrywane w Gdyni. Jest synem Tomasza Andrzejewskiego, byłego zawodnika Legii.

































