Tomczak na dwa lata w Legii

Szymon Tomczak (28 lat, 201 cm) podpisał dwuletnią umowę z mistrzami ORLEN Basket Ligi - Legią Warszawa.
Pochodzący z Konina podkoszowy w przeszłości związany był z drużyną WKS Śląska Wrocław - grał tam w rozgrywkach najpierw drugiej ligi, później 1 Ligi Mężczyzn, a w końcu ORLEN Basket Ligi. Zdobył z tym klubem brązowe, złote i srebrne medale. Miał także okazję do pokazania się w Europucharze. Później występował w Sopocie i Słupsku.
W ostatnim sezonie w Energa Czarnych zagrał w 24 spotkaniach - zdobywał w nich średnio 11,9 punktu, 5,3 punktu i 1,1 asysty. Pod względem indywidualnym to były jego najlepsze rozgrywki w karierze.

































