1
Legia Warszawa
52pkt
2
King Szczecin
51pkt
3
WKS Śląsk Wrocław
50pkt
4
Energa Trefl Sopot
49pkt
5
Dziki Warszawa
48pkt
6
AMW Arka Gdynia
48pkt
7
Anwil Włocławek
47pkt
8
ORLEN Zastal Zielona Góra
46pkt
9
MKS Dąbrowa Górnicza
46pkt
10
Tasomix Rosiek Stal Ostrów Wielkopolski
46pkt
11
Górnik Zamek Książ Wałbrzych
45pkt
12
Arriva LOTTO Twarde Pierniki Toruń
42pkt
13
PGE Start Lublin
40pkt
14
Energa Czarni Słupsk
39pkt
15
Tauron GTK Gliwice
37pkt
16
Miasto Szkła Krosno
34pkt

Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia Partnerem Oficjalnym Polskiej Ligi Koszykówki

Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia Partnerem Oficjalnym Polskiej Ligi Koszykówki
Przeczytasz w 2 minuty

Polska Liga Koszykówki i Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia rozpoczęły współpracę, na mocy której GZM została Partnerem Oficjalnym najwyższej klasy rozgrywkowej. Podpisane porozumienie obejmuje działania promocyjne i aktywacje realizowane do końca 2026 roku.

Współpraca zakłada obecność Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii w przestrzeni komunikacyjnej ligi oraz podczas najważniejszych wydarzeń organizowanych przez Polską Ligę Koszykówki, w tym m.in. turnieju o Superpuchar Polski. Celem partnerstwa jest promocja regionu wśród kibiców koszykówki w całym kraju oraz budowanie rozpoznawalności Metropolii poprzez sport.

- Bardzo cieszę się z rozpoczęcia współpracy z Górnośląsko-Zagłębiowską Metropolią. Nasza liga dociera do setek tysięcy kibiców w całej Polsce i jest doskonałą platformą do promowania miejsc, które mocno stawiają na rozwój i aktywność. Wierzę, że wspólnie zrealizujemy wiele wartościowych projektów, które zaangażują nowych i obecnych kibiców koszykówki i w ciekawy sposób zaprezentują region, który żyje tym sportem - mówi Prezes Polskiej Ligi Koszykówki Łukasz Koszarek.

- Sport od lat łączy miasta i gminy naszej Metropolii i jest ważnym elementem życia jej mieszkańców. Partnerstwo z Polską Ligą Koszykówki to dla nas szansa, aby poprzez sport pokazać potencjał Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii, jej energię, różnorodność i siłę współpracy. Chcemy, by kibice z całej Polski poznawali nasz region nie tylko jako miejsce wielkich sportowych emocji, ale również atrakcyjną przestrzeń do życia, pracy i spędzania wolnego czasu - mówi Leszek Pietraszek, Przewodniczący Zarządu Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii.

Region Górnego Śląska i Zagłębia od lat zajmuje ważne miejsce na koszykarskiej mapie Polski. Obecność klubów z miast Metropolii w rozgrywkach ligowych oraz duże zainteresowanie fanów sprawiają, że koszykówka jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych elementów sportowego krajobrazu GZM. Partnerstwo z Polską Ligą Koszykówki będzie okazją do promocji potencjału Metropolii wśród odbiorców spoza regionu.

Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia jest największym ustawowym związkiem metropolitalnym w Polsce. Tworzy ją 41 miast i gmin zamieszkiwanych przez ponad 2 miliony mieszkańców. GZM realizuje działania związane m.in. z transportem publicznym, rozwojem społeczno-gospodarczym oraz promocją regionu.

Polska Liga Koszykówki S.A. to spółka akcyjna, która prowadzi rozgrywki ekstraklasy mężczyzn - ORLEN Basket Ligi, najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce. Polska Liga Koszykówki to członek elitarnej organizacji ULEB - zrzeszającej najlepsze kluby i ligi europejskie, a od 2006 r. również akcjonariusz spółki Euroleague Commercial Assets S.A. 

 

ORLEN

Najnowsze aktualności

Najnowsze multimedia

70 zdjęć22.06.2026

Radość Legii i ceremonia wręczenia medali

Zobacz także
Zapisz się do newslettera

Przed każdą kolejką ORLEN Basket Ligi wysyłamy do kibiców i dziennikarzy newsletter, który zawiera ważne informacje o nadchodzących wydarzeniach oraz linki do najciekawszych wiadomości.

Dziękujemy za zapisanie się do newslettera!

Dziękujemy za zapisanie się na nasz newsletter ORLEN Basket Ligi! Teraz będziesz na bieżąco z najważniejszymi informacjami o nadchodzących wydarzeniach i najciekawszymi wiadomościami. Cieszymy się, że jesteś z nami!

Śledź nas w mediach społecznościowych