1
Legia Warszawa
6pkt
2
Energa Trefl Sopot
6pkt
3
AMW Arka Gdynia
6pkt
4
Górnik Zamek Książ Wałbrzych
6pkt
5
Anwil Włocławek
5pkt
6
MKS Dąbrowa Górnicza
5pkt
7
PGE Start Lublin
5pkt
8
Zastal Zielona Góra
4pkt
9
Dziki Warszawa
4pkt
10
Energa Czarni Słupsk
4pkt
11
WKS Śląsk Wrocław
4pkt
12
King Szczecin
3pkt
13
Arriva Lotto Twarde Pierniki Toruń
3pkt
14
Miasto Szkła Krosno
3pkt
15
Tauron GTK Gliwice
3pkt
16
Tasomix Rosiek Stal Ostrów Wielkopolski
2pkt

Sternicki na trzy lata we Wrocławiu

Autor:
Sternicki na trzy lata we Wrocławiu
Przeczytasz w 1 minutę

Tymoteusz Sternicki (19 lat, 204 cm) podpisał umowę na trzy najbliższe sezony ORLEN Basket Ligi z WKS Śląskiem Wrocław.

Sternicki w przeszłości był związany głównie z GAK Gdynia. W ostatnim sezonie był przez chwilę zawodnikiem drużyny uczelni Denver w NCAA, ale po rozegraniu dwóch spotkań zdecydował się na powrót do Polski. 

Zagrał w 11 spotkaniach na poziomie Pekao S.A. 1 Ligi Mężczyzn. Dla drużyny Bears Uniwersytet Gdański Trefl Sopot zdobywał w nich średnio 8,8 punktu, 6,5 zbiórki i 1,7 asysty. Ostatnio był jednym z najważniejszych zawodników reprezentacji Polski do lat 20 (7 meczów, średnio 12,9 punktu, 5,6 zbiórki i 2,1 asysty). Otrzymał zaproszenie od trenera Igora Milicicia na zgrupowanie seniorskiej kadry w Krakowie.

 

 

4f - pzkosz

Najnowsze aktualności

Najnowsze multimedia

91 zdjęć14.10.2025

Górnik Zamek Książ Wałbrzych - WKS Śląsk Wrocław

Zobacz także
Zapisz się do newslettera

Przed każdą kolejką ORLEN Basket Ligi wysyłamy do kibiców i dziennikarzy newsletter, który zawiera ważne informacje o nadchodzących wydarzeniach oraz linki do najciekawszych wiadomości.

Dziękujemy za zapisanie się do newslettera!

Dziękujemy za zapisanie się na nasz newsletter ORLEN Basket Ligi! Teraz będziesz na bieżąco z najważniejszymi informacjami o nadchodzących wydarzeniach i najciekawszymi wiadomościami. Cieszymy się, że jesteś z nami!

Śledź nas w mediach społecznościowych