1
Legia Warszawa
52pkt
2
King Szczecin
51pkt
3
WKS Śląsk Wrocław
50pkt
4
Energa Trefl Sopot
49pkt
5
Dziki Warszawa
48pkt
6
AMW Arka Gdynia
48pkt
7
Anwil Włocławek
47pkt
8
ORLEN Zastal Zielona Góra
46pkt
9
MKS Dąbrowa Górnicza
46pkt
10
Tasomix Rosiek Stal Ostrów Wielkopolski
46pkt
11
Górnik Zamek Książ Wałbrzych
45pkt
12
Arriva LOTTO Twarde Pierniki Toruń
42pkt
13
PGE Start Lublin
40pkt
14
Energa Czarni Słupsk
39pkt
15
Tauron GTK Gliwice
37pkt
16
Miasto Szkła Krosno
34pkt

Aigars Skele: Chcę coś udowodnić

Autor:
Aigars Skele: Chcę coś udowodnić
Przeczytasz w 3 minuty

- Cieszę się, że znów będziemy razem w jednym klubie, bo trener Stelmahers to gwarancja tego, że dany zespół będzie grał o wysokie cele. Jest pracowity, umie zaprowadzić porządek, wie, jak podzielić role i zbudować hierarchię. On wie, jak prowadzić drużyny do sukcesów - mówi Aigars Skele, nowy gracz Energa Czarnych Słupsk.

Aigars Skele w połowie czerwca rozwiązał umowę za porozumieniem stron z władzami Tasomix Rosiek Stali Ostrów Wielkopolski. Strony - z różnych względów - nie chciały ze sobą dłużej współpracować i doszły do wniosku, że najlepszą opcją będzie przedwczesne rozstanie.

32-letni Aigars Skele długo nie pozostawał bez pracy na sezon 2025/2026. Łotyszem zainteresował się jego rodak - Roberts Stelmahers z Energa Czarnych Słupsk. Obaj świetnie się znają, bo współpracowali ze sobą w przeszłości. Po raz ostatni było to w sezonie „pandemicznym” w Kalevie Tallin. Trenerowi Energa Czarnych bardzo zależało na tym, by rozgrywający teraz dołączył do zespołu i był ważną postacią w jego układance. Zawodnikowi spodobała się ta opcja, zwłaszcza że bardzo dobrze czuje się w realiach ORLEN Basket ligi.

Karol Wasiek: Zacznijmy od Tasomix Rosiek Stali Ostrów Wielkopolski. Dlaczego w czerwcu rozstałeś się z klubem?

Aigars Skele, nowy gracz Energa Czarnych Słupsk: Rozwiązaliśmy umowę za porozumieniem stron. Nie chcę za bardzo wnikać w szczegóły, bo uważam, że takie sprawy powinny zostać między nami. Mogę powiedzieć, że zależało mi na tym, by być w pełni skupionym na koszykówce. Też prawdą jest, że moje wynagrodzenie na kolejny sezon wcale nie było małe, więc dla klubu, który nie ma łatwej sytuacji, takie rozwiązanie mogło być po prostu korzystne. Nie chcę jednak niczego złego mówić o tej organizacji. Klub dał mi szansę trzy lata temu i zawsze będę im za to bardzo wdzięczny.

Czy klub uregulował wszystkie zaległości?

- Tak. Klub nie ma wobec mnie żadnych zaległości. Wszystkie sprawy zostały rozwiązane.

Czy żałujesz powrotu do Ostrowa w trakcie sezonu 2024/2025? 

- Nie. To była dobra decyzja. Podjąłbym ją jeszcze raz. Jestem bardzo rozczarowany, że zagrałem tam tylko pięć spotkań z powodu poważnej kontuzji, której nabawiłem się na zgrupowaniu kadry narodowej. Myślę, że gdyby nie ten uraz, to sytuacja zespołu wyglądałaby zupełnie inaczej.

Dlaczego Aigars Skele wybrał ofertę Energa Czarnych Słupsk?

- Wybrałem ofertę Czarnych głównie ze względu na możliwość współpracy z trenerem Robertsem Stelmahersem. Rozmawialiśmy przed podpisaniem kontraktu. Znamy się bardzo dobrze, bo w przeszłości z sukcesami współpracowaliśmy ze sobą. Podoba mi się styl pracy tego trenera, myślę, że nadajemy na podobnych falach. Cieszę się, że znów będziemy razem w jednym klubie, bo trener Stelmahers to gwarancja tego, że dany zespół będzie grał o wysokie cele. Jest pracowity, umie zaprowadzić porządek w drużynie, wie, jak podzielić role i zbudować hierarchię. On wie, jak prowadzić drużyny do sukcesów. Uważam, że dobrze pasuje do realiów OBL.

Jeszcze jeden wątek.

Jaki?

- Słupsk jest miejscem, w którym ludzie kochają koszykówkę. W Hali Gryfia jest zawsze gorąca atmosfera. Rywalom gra się tam bardzo ciężko, o czym przekonałem się na własnej skórze. Cieszę się, że teraz fani będą po mojej stronie.

Jak wygląda twój stan zdrowia? Czy będziesz gotowy na początek nowego sezonu?

- Czuję się bardzo dobrze. 5-6 razy w tygodniu chodzę do siłowni. Mój zakres ruchu cały czas się powiększa. Potrzebuję jeszcze trochę czasu, by wrócić do siebie i pełnej sprawności. Myślę, że na początek okresu przygotowawczego będę gotowy do gry na 100 procent.

Czy Aigars Skele w nowym sezonie chce coś udowodnić? 

- Uważam, że każdy zawodnik ma takie coś, że chce udowodnić, że umie grać na wysokim poziomie. Jeśli podchodzisz zrelaksowany do meczów, to wtedy grasz dużo poniżej oczekiwań i przez to… możesz stracić pracę. Musi być skupienie i koncentracja, by pokazać, że jesteś wartościowym i przydatnym koszykarzem dla zespołu.

 

 

ORLEN

Najnowsze aktualności

Najnowsze multimedia

66 zdjęć13.06.2026

Sesja brązowych medalistów - Dzików Warszawa

Zobacz także
Zapisz się do newslettera

Przed każdą kolejką ORLEN Basket Ligi wysyłamy do kibiców i dziennikarzy newsletter, który zawiera ważne informacje o nadchodzących wydarzeniach oraz linki do najciekawszych wiadomości.

Dziękujemy za zapisanie się do newslettera!

Dziękujemy za zapisanie się na nasz newsletter ORLEN Basket Ligi! Teraz będziesz na bieżąco z najważniejszymi informacjami o nadchodzących wydarzeniach i najciekawszymi wiadomościami. Cieszymy się, że jesteś z nami!

Śledź nas w mediach społecznościowych