1
Legia Warszawa
8pkt
2
Energa Trefl Sopot
8pkt
3
King Szczecin
7pkt
4
Górnik Zamek Książ Wałbrzych
7pkt
5
AMW Arka Gdynia
7pkt
6
MKS Dąbrowa Górnicza
6pkt
7
Energa Czarni Słupsk
6pkt
8
Zastal Zielona Góra
6pkt
9
Anwil Włocławek
6pkt
10
PGE Start Lublin
6pkt
11
WKS Śląsk Wrocław
6pkt
12
Tauron GTK Gliwice
5pkt
13
Dziki Warszawa
5pkt
14
Arriva Lotto Twarde Pierniki Toruń
5pkt
15
Miasto Szkła Krosno
4pkt
16
Tasomix Rosiek Stal Ostrów Wielkopolski
4pkt

Green znowu w OBL - dołącza do MKS

Autor:
Green znowu w OBL - dołącza do MKS
Przeczytasz w 1 minutę

Dominic Green (28 lat, 198 cm) znowu będzie współpracował z trenerem Krzysztofem Szablowskim w ORLEN Basket Lidze - tym razem w MKS Dąbrowa Górnicza.

Amerykanin grał w OBL w sezonie 2023/24 - wtedy w 30 rozegranych spotkaniach dla Dzików Warszawa zdobywał średnio 17,6 punktu, 3,8 zbiórki i 1,6 asysty. Był jednym z liderów zespołu prowadzonego przez Krzysztofa Szablowskiego, który jest przecież teraz szkoleniowcem MKS. 

Ostatnio występował w Juventusie Uciana. W lidze litewskiej notował średnio 15,5 punktu, 3 zbiórki i 1,1 asysty w 38 rozegranych meczach. 

Green to absolwent uczelni Washington. Później grał w G League z zespole Santa Cruz Warriors. Ma za sobą występy w BK Iskra Svit (Słowacja), VFL Bochum (druga liga niemiecka), Montreal Alliance (Kanada) oraz Swans Gmunden (Austria). 

 

 

Sportowy ORLEN

Najnowsze aktualności

Najnowsze multimedia

96 zdjęć27.10.2025

Energa Trefl Sopot - Górnik Zamek Książ Wałbrzych

Zobacz także
Zapisz się do newslettera

Przed każdą kolejką ORLEN Basket Ligi wysyłamy do kibiców i dziennikarzy newsletter, który zawiera ważne informacje o nadchodzących wydarzeniach oraz linki do najciekawszych wiadomości.

Dziękujemy za zapisanie się do newslettera!

Dziękujemy za zapisanie się na nasz newsletter ORLEN Basket Ligi! Teraz będziesz na bieżąco z najważniejszymi informacjami o nadchodzących wydarzeniach i najciekawszymi wiadomościami. Cieszymy się, że jesteś z nami!

Śledź nas w mediach społecznościowych