1
WKS Śląsk Wrocław
30pkt
2
King Szczecin
29pkt
3
AMW Arka Gdynia
29pkt
4
Energa Trefl Sopot
28pkt
5
Legia Warszawa
28pkt
6
Dziki Warszawa
27pkt
7
ORLEN Zastal Zielona Góra
26pkt
8
Górnik Zamek Książ Wałbrzych
26pkt
9
Anwil Włocławek
26pkt
10
Tasomix Rosiek Stal Ostrów Wielkopolski
26pkt
11
MKS Dąbrowa Górnicza
25pkt
12
PGE Start Lublin
23pkt
13
Arriva LOTTO Twarde Pierniki Toruń
23pkt
14
Energa Czarni Słupsk
22pkt
15
Tauron GTK Gliwice
21pkt
16
Miasto Szkła Krosno
19pkt

Wysoka wygrana Tasomix Rosiek Stali

Autor:
Wysoka wygrana Tasomix Rosiek Stali
Przeczytasz w 2 minuty

Tasomix Rosiek Stal Ostrów Wielkopolski wysoko pokonała we własnej hali AMW Arkę Gdynia w105:83 w sobotnim spotkaniu ORLEN Basket Ligi. 

Od początku meczu to gospodarze starali się być stroną przeważającą. Dzięki rzutom z dystansu Jalena Rileya i Paxsona Wojcika mieli już pięć punktów przewagi. Straty dość szybko zmniejszali Łukasz Kolenda wraz z Adamem Hrycaniukiem. Po chwili do ataku włączyli się jednak Siim-Sander Vene i Anthony Roberts, a to dawało nawet osiem punktów różnicy. Kolejne zagranie Estończyka ustaliło wynik po 10 minutach na 27:16. W kolejnej części spotkania po trafieniu Damiana Kuliga prowadzenie wzrosło nawet do 19 punktów. Gdynianie ciągle mieli spore problemy z grą w ofensywie, a to nie pozwalało im na odrabianie strat. Świetny był za to Roberts, a swoją wszechstronność pokazywał Wojcik. Po rzucie Rileya pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 55:32.

Paxson Wojcik i Anthony Roberts utrzymywali pewne prowadzenie zespołu trenera Andrzeja Urbana w trzeciej kwarcie. Pojedyncze odpowiedzi w wykonaniu Łukasza Kolendy i Nemanji Nenadicia niewiele pomagały. Ważnym zawodnikiem gospodarzy był też ciągle Jalen Riley - ostatecznie po jego rzutach wolnych po 30 minutach było 78:55. Ostatnia kwarta tak naprawdę niewiele zmieniała. Kolejne zagrania Damiana Kuliga oznaczały nawet 24 punkty przewagi zespołu z Ostrowa Wlkp. Ekipa trenera Nikoli Vasileva nie była w stanie odrobić tak dużych strat. “Setkę” przekroczył Riley, a przewaga urosła do 32 punktów. Ostatecznie Tasomix Rosiek Stal wygrała 105:83.

Najlepszym strzelcem gospodarzy był Jalen Riley z 25 punktami i 3 asystami. Ivan Gavrilović zdobył dla gości 13 punktów i 7 zbiórek. 

 

 

 

Sportowy ORLEN

Najnowsze aktualności

Najnowsze multimedia

15 zdjęć26.01.2026

Dziki Warszawa - Miasto Szkła Krosno

Zobacz także
Zapisz się do newslettera

Przed każdą kolejką ORLEN Basket Ligi wysyłamy do kibiców i dziennikarzy newsletter, który zawiera ważne informacje o nadchodzących wydarzeniach oraz linki do najciekawszych wiadomości.

Dziękujemy za zapisanie się do newslettera!

Dziękujemy za zapisanie się na nasz newsletter ORLEN Basket Ligi! Teraz będziesz na bieżąco z najważniejszymi informacjami o nadchodzących wydarzeniach i najciekawszymi wiadomościami. Cieszymy się, że jesteś z nami!

Śledź nas w mediach społecznościowych