1
King Szczecin
36pkt
2
Energa Trefl Sopot
35pkt
3
WKS Śląsk Wrocław
35pkt
4
Legia Warszawa
35pkt
5
Dziki Warszawa
34pkt
6
AMW Arka Gdynia
32pkt
7
ORLEN Zastal Zielona Góra
32pkt
8
Anwil Włocławek
32pkt
9
Górnik Zamek Książ Wałbrzych
32pkt
10
Tasomix Rosiek Stal Ostrów Wielkopolski
32pkt
11
MKS Dąbrowa Górnicza
31pkt
12
Energa Czarni Słupsk
30pkt
13
Arriva LOTTO Twarde Pierniki Toruń
29pkt
14
PGE Start Lublin
28pkt
15
Tauron GTK Gliwice
26pkt
16
Miasto Szkła Krosno
25pkt

Hit we Włocławku dla Trefla!

Autor:
Hit we Włocławku dla Trefla!
Przeczytasz w 2 minuty

Hit ORLEN Basket Ligi dla Trefla! Sopocianie wygrali na wyjeździe z Anwilem Włocławek 85:77. 

Sopocianie od początku mieli inicjatywę w ataku - po trafieniach Aarona Besta i Keondre Kennedy’ego prowadzili już ośmioma punktami. Gospodarze z kolei mieli problemy z konstruowaniem swoich akcji ofensywnych. Starali się to zmieniać DJ Funderburk i Kamil Łączyński. Dzięki trójce tego drugiego po 10 minutach było już tylko 19:22. W drugiej kwarcie wsady pokazywał Marcus Weathers, a Trefl był już lepszy o sześć punktów. Włocławianie odrabiali straty, ale tylko na chwilę. Szybkie trójki Jakuba Schenka i Aarona Besta dawały trochę spokoju rywalom. Funderburk dwoił się i troił, ale ciągle na prowadzeniu utrzymywali się goście. Później do remisu doprowadził Łączyński, a przewagę dawał Ryan Taylor. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 46:45.

Trzecia kwarta znowu była bardzo zacięta, a obie ekipy grały w rytmie “kosz za kosz”. Po późniejszym zagraniu Dariousa Motena to ekipa trenera Żana Tabaka była jednak lepsza o cztery punkty. Teraz włocławianie znowu nie byli w stanie wykonywać “swoich” akcji w ofensywie. Z drugiej strony nie do zatrzymania był Jakub Schenk. Po kolejnych zagraniach reprezentanta Polski po 30 minutach było 56:63. Dzięki rzutom wolnym Marcusa Weathersa sopocianie w kolejnej kwarcie byli już lepsi nawet o 11 punktów. Zespół trenera Selcuka Ernaka ciągle starał się zmniejszać straty. W kluczowych momentach przyjezdni mogli liczyć na Schenka, a aktywny nadal był Keondre Kennedy. Ostatecznie w hitowym spotkaniu to Trefl zwyciężył 85:77. 

Najlepszym zawodnikiem gości był Jakub Schenk z 21 punktami i 12 asystami. W ekipie gości wyróżniał się DJ Funderburk - zdobył 30 punktów i 10 zbiórek. 

 

 

 

4F

Najnowsze aktualności

Najnowsze multimedia

31 zdjęć9.03.2026

Tasomix Rosiek Stal Ostrów Wielkopolski - PGE Start Lublin

Zobacz także
Zapisz się do newslettera

Przed każdą kolejką ORLEN Basket Ligi wysyłamy do kibiców i dziennikarzy newsletter, który zawiera ważne informacje o nadchodzących wydarzeniach oraz linki do najciekawszych wiadomości.

Dziękujemy za zapisanie się do newslettera!

Dziękujemy za zapisanie się na nasz newsletter ORLEN Basket Ligi! Teraz będziesz na bieżąco z najważniejszymi informacjami o nadchodzących wydarzeniach i najciekawszymi wiadomościami. Cieszymy się, że jesteś z nami!

Śledź nas w mediach społecznościowych