1
Anwil Włocławek
49pkt
2
Trefl Sopot
45pkt
3
PGE Start Lublin
43pkt
4
Legia Warszawa
43pkt
5
King Szczecin
43pkt
6
Energa Icon Sea Czarni Słupsk
42pkt
7
Górnik Zamek Książ Wałbrzych
42pkt
8
Arriva Polski Cukier Toruń
41pkt
9
WKS Śląsk Wrocław
41pkt
10
Dziki Warszawa
39pkt
11
Tasomix Rosiek Stal Ostrów Wielkopolski
38pkt
12
Orlen Zastal Zielona Góra
37pkt
13
Tauron GTK Gliwice
37pkt
14
MKS Dąbrowa Górnicza
36pkt
15
AMW Arka Gdynia
36pkt
16
PGE Spójnia Stargard
36pkt

Pewne zwycięstwo Energa Icon Sea Czarnych w Warszawie

Autor:
Pewne zwycięstwo Energa Icon Sea Czarnych w Warszawie
Przeczytasz w 2 minuty

Świetny mecz Energa Icon Sea Czarnych w Warszawie! Słupszczanie w 20. kolejce ORLEN Basket Ligi pokonali Legię 70:56. 

Przyjezdni weszli w ten mecz z dużą energią, a po trafieniach Lorena Jacksona i Alexa Steina mieli pięć punktów przewagi. Mate Vucić i Ojars Silins starali się reagować, ale na tym etapie to było za mało. Po chwili kolejny rzut Steina oznaczał nawet 10 punktów różnicy. Trójkę dołożył też Jakub Musiał, co jeszcze bardziej powiększało prowadzenie. Po 10 minutach było 12:24. Aleksa Radanov i Andrzej Pluta w drugiej kwarcie starali się nawiązać rywalizację. Po kolejnych zagraniach Mate Vucicia Legia zbliżała się na sześć punktów. Słupszczanie mieli zdecydowanie gorszy moment w ofensywie, ale gospodarze nie do końca byli w stanie to wykorzystać. M. in. dzięki Steinowi pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 27:36.

Kolejną kwartę ekipa trenera Robertsa Stelmahersa rozpoczęła od małej serii 0:6 i po trafieniu Szymona Tomczaka miała aż 15 punktów przewagi. Dopiero po blisko czterech minutach przerwał to Mate Vucić. Gospodarze ciągle nie mogli jednak znaleźć odpowiedniego rytmu w ataku, nie pomagał też w tym debiutujący Keifer Sykes. Po trójce Alexa Steina po 30 minutach było 34:54. Ostatnia część spotkania niewiele zmieniała, bo ekipa trenera Heiko Rannuli nie była w stanie odrabiać strat. Z drugiej strony ciągle ważnymi zawodnikami byli Stein i Jackson, więc przyjezdni mogli kontrolować wydarzenia na parkiecie. Ostatecznie Energa Icon Sea Czarni zwyciężyli 70:56. 

Najlepszym zawodnikiem gości był Alex Stein z 20 punktami, 4 zbiórkami i 3 asystami. Aleksa Radanov zdobył dla gospodarzy 12 punktów, 5 zbiórek i 3 asysty. 

 

 

4f - pzkosz

Najnowsze aktualności

Najnowsze multimedia

87 zdjęć29.04.2025

Energa Icon Sea Czarni Słupsk - PGE Start Lublin

Zobacz także
Zapisz się do newslettera

Przed każdą kolejką ORLEN Basket Ligi wysyłamy do kibiców i dziennikarzy newsletter, który zawiera ważne informacje o nadchodzących wydarzeniach oraz linki do najciekawszych wiadomości.

Dziękujemy za zapisanie się do newslettera!

Dziękujemy za zapisanie się na nasz newsletter ORLEN Basket Ligi! Teraz będziesz na bieżąco z najważniejszymi informacjami o nadchodzących wydarzeniach i najciekawszymi wiadomościami. Cieszymy się, że jesteś z nami!

Śledź nas w mediach społecznościowych