1
Legia Warszawa
0pkt
2
PGE Start Lublin
0pkt
3
Anwil Włocławek
0pkt
4
Arriva Lotto Twarde Pierniki Toruń
0pkt
5
WKS Śląsk Wrocław
0pkt
6
Energa Trefl Sopot
0pkt
7
AMW Arka Gdynia
0pkt
8
Zastal Zielona Góra
0pkt
9
King Szczecin
0pkt
10
MKS Dąbrowa Górnicza
0pkt
11
GTK Gliwice
0pkt
12
Enea Łaciate Astoria Bydgoszcz
0pkt
13
Energa Czarni Słupsk
0pkt
14
Dziki Warszawa
0pkt
15
Górnik Zamek Książ Wałbrzych
0pkt
16
Tasomix Rosiek Stal Ostrów Wielkopolski
0pkt

Malik Johnson: Oglądałem brata w OBL

Autor:
Malik Johnson: Oglądałem brata w OBL
Przeczytasz w 2 minuty

- Moim planem na karierę było to, by nigdy nie zmieniać klubu w trakcie trwania rozgrywek. W Kosowie wygrywaliśmy mecze, ale nie do końca mi wszystko odpowiadało. Transfer do PGE Spójni był dużą szansą, by trafić do ligi, którą już znałem. Mój brat tu wcześniej grał. Oglądałem jego występy - mówi Malik Johnson, nowy gracz PGE Spójni Stargard.

28-letni Malik Johnson w połowie lutego stał się nowym graczem PGE Spójni Stargard, zastępując na pozycji rozgrywającego Treya Davisa, z którego klub zrezygnował po miesięcznym try-oucie. Amerykanin do Polski trafił po grze w Kosowie.

Wystąpił w 19 meczach w barwach Trepca, notując średnio 10,9 punktu i 7.4 asysty. W rozgrywkach FIBA Europe Cup miał 10,6 punktu i 6,6 asysty. Jego zespół tuż przed przyjazdem Johnsona do Polski wygrał Puchar Kosowa.

- Moim planem na karierę było to, by nigdy nie zmieniać klubu w trakcie trwania rozgrywek. Tak sobie założyłem. Byłem w najlepszej ekipie w Kosowie, ale nie do końca wszystko mi tam odpowiadało. Wygrywaliśmy mecze, wygraliśmy też puchar kraju, ale transfer do PGE Spójni był dużą szansą, by trafić do ligi, którą już znałem. Mój brat tu wcześniej grał. Oglądałem jego występy. Znam kilku zawodników w tej lidze. Myślę, że to mocna i wyrównana liga, dlatego dlatego zdecydowałem się na tę przeprowadzkę - mówi Malik Johnson.

Jego bratem jest Robert Johnson, którego polscy kibice powinni pamiętać z gry w MKS Dąbrowa Górnicza i Legii Warszawa. Z tym drugim klubem zdobył wicemistrzostwo Polski. Charakterystyczny “brodacz” dał się zapamiętać jako szalony strzelec, który umiał seryjnie trafiać do kosza. I to z niekonwencjonalnych pozycji.

Malik w debiucie - przeciwko Anwilowi - zdobył 19 punktów, trafiając 6/11 rzutów z gry. W samej pierwszej kwarcie koszykarz miał już na swoim koncie 11 punktów. Jednym z jego największych atutów jest szybkość. Potrafi minąć rywala na dużej prędkości i zdobyć punkty z półdystansu.

- To nie było nic skomplikowanego. Byłem ustawiony w takich pozycjach, które są mi znane i w nich czuję się komfortowo. Nie pozostało nic innego jak tylko trafić do kosza - komentuje.

PGE Spójnia w ostatniej kolejce ORLEN Basket Ligi przegrała z Anwilem Włocławek 68:83. 

- Mieliśmy nadzieję na inny wynik, ale wszystko wyjaśniło się na początku trzeciej kwarty. Rywale poprawili agresywność, wykorzystując przy okazji nasze błędy. My na to nie odpowiedzieliśmy. To na pewno jest dla nas lekcja, ale wrócimy silniejsi i lepiej przygotowani na kolejny mecz - zaznacza Malik Johnson.

Stargardzianie w 20. kolejce zagrają na wyjeździe z Arriva Polskim Cukrem Toruń. Zespół do tego meczu przystąpi już z nowym trenerem. Będzie nim Maciej Raczyński, dotychczasowy asystent Andreja Urlepa.

 

GZM

Najnowsze aktualności

Najnowsze multimedia

62 zdjęć25.06.2026

Gala OBL i OBLK, część 1

Zobacz także
Zapisz się do newslettera

Przed każdą kolejką ORLEN Basket Ligi wysyłamy do kibiców i dziennikarzy newsletter, który zawiera ważne informacje o nadchodzących wydarzeniach oraz linki do najciekawszych wiadomości.

Dziękujemy za zapisanie się do newslettera!

Dziękujemy za zapisanie się na nasz newsletter ORLEN Basket Ligi! Teraz będziesz na bieżąco z najważniejszymi informacjami o nadchodzących wydarzeniach i najciekawszymi wiadomościami. Cieszymy się, że jesteś z nami!

Śledź nas w mediach społecznościowych