1
PGE Start Lublin
0pkt
2
Tasomix Rosiek Stal Ostrów Wielkopolski
0pkt
3
Legia Warszawa
0pkt
4
King Szczecin
0pkt
5
Górnik Zamek Książ Wałbrzych
0pkt
6
Energa Czarni Słupsk
0pkt
7
Dziki Warszawa
0pkt
8
Arriva Polski Cukier Toruń
0pkt
9
Anwil Włocławek
0pkt
10
AMW Arka Gdynia
0pkt
11
MKS Dąbrowa Górnicza
0pkt
12
Miasto Szkła Krosno
0pkt
13
Tauron GTK Gliwice
0pkt
14
Trefl Sopot
0pkt
15
WKS Śląsk Wrocław
0pkt
16
Zastal Zielona Góra
0pkt

Wyrównany mecz dla Arriva Polskiego Cukru

Autor:
Wyrównany mecz dla Arriva Polskiego Cukru
Przeczytasz w 2 minuty

Po bardzo wyrównanym spotkaniu 17. kolejki ORLEN Basket Ligi Arriva Polski Cukier Toruń wygrał ostatecznie z Orlen Zastalem Zielona Góra 83:79.

Zacięty początek spotkania toczył się pod dyktando gości, a niespodziewanie świetnie radził sobie Maciej Żmudzki. Później jednak do kolejnego remisu doprowadzał indywidualnymi akcjami Divine Myles, natomiast prowadzenie dawał Dominik Wilczek. Sytuację starał się jeszcze zmieniać m. in. Ty Nichols, ale dzięki trójce Bartosza Diduszki po 10 minutach było 23:22. W drugiej kwarcie torunianie uciekali nawet na osiem punktów po kolejnym trafieniu Wilczka. Orlen Zastal nie zamierzał się poddawać. Świetny fragment zanotował Sindarius Thornwell, a dzięki zagraniu Artura Łabinowicza był już remis! Ważne akcje należały jednak do Michaela Ertela i Viktora Gaddeforsa. Dzięki nim pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 48:46.

Trójki Grzegorza Kamińskiego i Wojciecha Tomaszewskiego utrzymywały zespół trenera Srdjana Suboticia na prowadzeniu na początku trzeciej kwarty. Po podobnym rzucie Michaela Ertela różnica wynosiła już 10 punktów. Reagował na swoimi trzypunktowymi akcjami Filip Matczak, a do wyrównania doprowadził Ty Nichols. Dzięki zagraniu Michała Sitnika po 30 minutach było po 63. W kolejnej części meczu Sindarius Thornwell dawał nawet przewagę ekipie trenera Vladimira Jovanovicia. Szybko sytuację opanowali jednak Grzegorz Kamiński i Dominik Wilczek. Po rzucie tego drugiego gospodarze znowu byli lepsi o siedem punktów. Mecz do samego końca był zacięty. Ostatecznie jednak Arriva Polski Cukier zwyciężył 83:79. 

Najlepszym zawodnikiem gospodarzy był Dominik Wilczek z 21 punktami i 2 zbiórkami. Ty Nichols zdobył dla gości 22 punkty i 9 asyst.

 

 

EuroBasket 2025

Najnowsze aktualności

Najnowsze multimedia

61 zdjęć8.07.2025

Konferencja prasowa w Sosnowcu

Zobacz także
Zapisz się do newslettera

Przed każdą kolejką ORLEN Basket Ligi wysyłamy do kibiców i dziennikarzy newsletter, który zawiera ważne informacje o nadchodzących wydarzeniach oraz linki do najciekawszych wiadomości.

Dziękujemy za zapisanie się do newslettera!

Dziękujemy za zapisanie się na nasz newsletter ORLEN Basket Ligi! Teraz będziesz na bieżąco z najważniejszymi informacjami o nadchodzących wydarzeniach i najciekawszymi wiadomościami. Cieszymy się, że jesteś z nami!

Śledź nas w mediach społecznościowych