1
King Szczecin
42pkt
2
Legia Warszawa
42pkt
3
Energa Trefl Sopot
40pkt
4
WKS Śląsk Wrocław
40pkt
5
Górnik Zamek Książ Wałbrzych
39pkt
6
MKS Dąbrowa Górnicza
39pkt
7
Dziki Warszawa
39pkt
8
AMW Arka Gdynia
39pkt
9
Tasomix Rosiek Stal Ostrów Wielkopolski
39pkt
10
ORLEN Zastal Zielona Góra
38pkt
11
Anwil Włocławek
38pkt
12
Arriva LOTTO Twarde Pierniki Toruń
34pkt
13
Energa Czarni Słupsk
33pkt
14
PGE Start Lublin
33pkt
15
Tauron GTK Gliwice
30pkt
16
Miasto Szkła Krosno
29pkt

Trefl pokonuje Tauron GTK

Autor:
Trefl pokonuje Tauron GTK
Przeczytasz w 2 minuty

Mistrz Polski, Trefl Sopot dość pewnie pokonał Tauron GTK Gliwice 88:77 w sobotnim spotkaniu ORLEN Basket Ligi. 

Obie drużyny na początku spotkania nie prezentowały najlepszej formy w ataku, co przekładało się na niski wynik. Dopiero późniejsze trafienia Nahiema Alleyne’a oraz Dariousa Motena oznaczały sześć punktów przewagi gospodarzy. Następnie starał się na to reagować przede wszystkim Kacper Gordon. Ostatecznie po 10 minutach było 19:16. W drugiej kwarcie sopocianom udawało się uciec nawet na dziewięć punktów. Ponownie Gordon, ale i także Aleksander Busz starali się lekko poprawiać sytuację swojej drużyny. Po chwili kolejne rzuty Chrisa Czerapowicza zbliżyły Tauron GTK na zaledwie punkt! Rzuty wolne Jakuba Schenka ustaliły wynik po pierwszej połowie na 48:45.

W trzeciej kwarcie Michał Jodłowski dość szybko doprowadził do wyrównania. Szybko odpowiedzieli na to jednak Nick Johnson i Nahiem Alleyne. Aktywny Kuba Piśla sprawiał, że ekipa trenera Pawła Turkiewicza ciągle była blisko - chociaż rywale nie pozwalali na zbyt wiele. Ostatecznie kolejne akcje Geoffreya Groselle’a i Jakuba Schenka dawały wynik 62:59 po 30 minutach. W kolejnej części meczu zespół trenera Żana Tabaka uciekał nawet na 12 punktów m. in. dzięki zagraniom debiutującego Keondre Kennedy’ego. Tej straty gliwiczanie nie byli już w stanie realnie zniwelować. Trefl kontrolował sytuację do samego końca i zwyciężył ostatecznie 88:77. 

Po 16 punktów dla gospodarzy rzucili Aaron Best i Jakub Schenk. W ekipie gości wyróżniał się Kacper Gordon z 19 punktami i 5 asystami. 

 

 

 

Sportowy ORLEN

Najnowsze aktualności

Najnowsze multimedia

110 zdjęć7.04.2026

Energa Trefl Sopot - Legia Warszawa

Zobacz także
Zapisz się do newslettera

Przed każdą kolejką ORLEN Basket Ligi wysyłamy do kibiców i dziennikarzy newsletter, który zawiera ważne informacje o nadchodzących wydarzeniach oraz linki do najciekawszych wiadomości.

Dziękujemy za zapisanie się do newslettera!

Dziękujemy za zapisanie się na nasz newsletter ORLEN Basket Ligi! Teraz będziesz na bieżąco z najważniejszymi informacjami o nadchodzących wydarzeniach i najciekawszymi wiadomościami. Cieszymy się, że jesteś z nami!

Śledź nas w mediach społecznościowych