1
Anwil Włocławek
45pkt
2
Trefl Sopot
44pkt
3
Legia Warszawa
42pkt
4
King Szczecin
41pkt
5
Górnik Zamek Książ Wałbrzych
40pkt
6
PGE Start Lublin
40pkt
7
Energa Icon Sea Czarni Słupsk
40pkt
8
WKS Śląsk Wrocław
38pkt
9
Arriva Polski Cukier Toruń
37pkt
10
Dziki Warszawa
37pkt
11
Tasomix Rosiek Stal Ostrów Wielkopolski
35pkt
12
Orlen Zastal Zielona Góra
35pkt
13
MKS Dąbrowa Górnicza
34pkt
14
AMW Arka Gdynia
34pkt
15
Tauron GTK Gliwice
34pkt
16
PGE Spójnia Stargard
33pkt

EuroPuchar: Pierwsze zwycięstwo Trefla!

Autor:
EuroPuchar: Pierwsze zwycięstwo Trefla!
Przeczytasz w 2 minuty

Trefl wygrał pierwszy mecz w Europucharze w obecnym sezonie! Sopocianie pokonali na wyjeździe Wolves Wilno 97:74. 

Sopocianie bardzo dobrze weszli w to spotkanie i po trójce Jarosława Zyskowskiego prowadzili 0:6. Gospodarze odpowiedzieli jednak swoją serią 8:0, a mecz był wyrównany. Bardzo aktywny był Jeffery Taylor, ale do kolejnego remisu doprowadzał np. Geoffrey Groselle. Ostatecznie dzięki zagraniu Mikołaja Witlińskiego po 10 minutach było 27:29. W drugiej kwarcie trafiał Nick Johnson, a po zagraniu Aarona Besta różnica wynosiła już osiem punktów. Wolves gonili wynik i starali się być ciągle blisko - pomagali w tym Andrew Andrews oraz Anthony Cowan. Po rzucie Marka Blazevicia pierwsza połowa zakończyła się wynikiem zaledwie 51:53. 

W trzeciej kwarcie zespół trenera Żana Tabaka starał się utrzymywać małą przewagę dzięki zagraniom Jarosława Zyskowskiego. Późniejsza efektowna dobitka Geoffreya Groselle’a oznaczała nawet 12 punktów różnicy. To nie był koniec! Darious Moten dawał nawet 17 punktów przewagi, a rywale nie byli w stanie rozkręcić swojego ataku. Po 30 minutach było 59:76. Ostatnia część spotkania niewiele zmieniała, bo ekipa z Sopotu całkowicie kontrolowała wydarzenia na parkiecie! Nie do zatrzymania był Zyskowski, a swoje akcje dokładał też Jakub Schenk. Trefl ostatecznie zwyciężył 97:74.

 

Wolves Wilno - Trefl Sopot 74:97 (25:29, 26:24, 8:23, 15:21)

Wolves: Cowan 17, Blazević 14, Thurman 11, Andrews 9, Taylor 9, Kulboka 6, Brooks 4, Jogela 4, Baslyk 0, Miniotas 0, Marcinkevicius 0, Zemaitis 0

Trefl: Zyskowski 20, Moten 19, Johnson 16, Groselle 13, Best 9, Witliński 8, Alleyne 6, Schenk 6, Jankowski 0, Jaszczerski 0

 

Sportowy ORLEN

Najnowsze aktualności

Najnowsze multimedia

65 zdjęć14.04.2025

Energa icon Sea Czarni Słupsk - King Szczecin

Zobacz także
Zapisz się do newslettera

Przed każdą kolejką ORLEN Basket Ligi wysyłamy do kibiców i dziennikarzy newsletter, który zawiera ważne informacje o nadchodzących wydarzeniach oraz linki do najciekawszych wiadomości.

Dziękujemy za zapisanie się do newslettera!

Dziękujemy za zapisanie się na nasz newsletter ORLEN Basket Ligi! Teraz będziesz na bieżąco z najważniejszymi informacjami o nadchodzących wydarzeniach i najciekawszymi wiadomościami. Cieszymy się, że jesteś z nami!

Śledź nas w mediach społecznościowych