1
AMW Arka Gdynia
23pkt
2
WKS Śląsk Wrocław
22pkt
3
Energa Trefl Sopot
21pkt
4
Dziki Warszawa
21pkt
5
Legia Warszawa
21pkt
6
King Szczecin
20pkt
7
Zastal Zielona Góra
19pkt
8
Górnik Zamek Książ Wałbrzych
19pkt
9
MKS Dąbrowa Górnicza
19pkt
10
Tasomix Rosiek Stal Ostrów Wielkopolski
19pkt
11
Anwil Włocławek
18pkt
12
Arriva Lotto Twarde Pierniki Toruń
18pkt
13
Energa Czarni Słupsk
17pkt
14
Tauron GTK Gliwice
16pkt
15
PGE Start Lublin
15pkt
16
Miasto Szkła Krosno
15pkt

FIBA Europe Cup: Anwil wygrywa w Portugalii

Autor:
FIBA Europe Cup: Anwil wygrywa w Portugalii
Przeczytasz w 2 minuty

Anwil Włocławek po raz drugi pokonał Sporting Lizbona w FIBA Europe Cup - tym razem 97:83.

Gospodarze bardzo dobrze weszli w to spotkanie i po trójce Diogo Ventury prowadzili 7:2. Po kilku chwilach sytuację zmieniali jednak DJ Funderburk oraz Ryan Taylor. Teraz mecz był bardzo zacięty, a w samej końcówce tej części Karol Gruszecki doprowadził do wyrównania - 21:21. W drugiej kwarcie bardzo aktywny był Ronald Jackson, a dzięki kolejnym zagraniom Justina Turnera włocławianie uciekali na sześć punktów. Trójki dokładali także Kamil Łączyński oraz Luke Petrasek, a pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 34:44.

Trzecia kwarta była bardzo ofensywna! Sporo akcji kończyli Michał Michalak i Luke Petrasek, a po zagraniu Krzysztofa Sulimy różnica wynosiła już nawet 18 punktów. Nieźle z drugiej strony radził sobie Diogo Ventura, ale po 30 minutach było 58:71. W kolejnej części meczu zespół trenera Selcuka Ernaka był ponownie lepszy aż o 18 punktów po rzucie DJ Funderburka. Gospodarze nie dawali za wygraną i potrafili jeszcze nawiązać rywalizację, w czym pomagał Kenneth Funderburk. W końcówce Anwil jednak całkowicie kontrolował wydarzenia na parkiecie i ostatecznie zwyciężył 97:83.

 

Sporting Lizbona - Anwil Włocławek 83:97 (21:21, 13:23, 24:27, 25:26)

Sporting: Funderburk 20, Ward 14, Debaut 13, Ventura 13, Cruz 6, Armwood 5, Silva 5, Bailey 4, Hallman 2, Razaque 1

Anwil: Michalak 17, Turner 16, Taylor 14, Funderburk 11, Petrasek 10, Jackson 9, Łączyński 9, Sulima 6, Gruszecki 5, Łazarski 0

 

 

4f - pzkosz

Najnowsze aktualności

Najnowsze multimedia

80 zdjęć29.12.2025

Energa Trefl Sopot - Energa Czarni Słupsk

Zobacz także
Zapisz się do newslettera

Przed każdą kolejką ORLEN Basket Ligi wysyłamy do kibiców i dziennikarzy newsletter, który zawiera ważne informacje o nadchodzących wydarzeniach oraz linki do najciekawszych wiadomości.

Dziękujemy za zapisanie się do newslettera!

Dziękujemy za zapisanie się na nasz newsletter ORLEN Basket Ligi! Teraz będziesz na bieżąco z najważniejszymi informacjami o nadchodzących wydarzeniach i najciekawszymi wiadomościami. Cieszymy się, że jesteś z nami!

Śledź nas w mediach społecznościowych