2pkt
16
2pkt

Hit we Wrocławiu dla Trefla Sopot!

Mistrzowie Polski, Trefl Sopot pokonali brązowych medalistów, WKS Śląsk Wrocław 87:72 w hicie 3. kolejki ORLEN Basket Ligi.

Na początku spotkania obie drużyny grały dość nerwowo, co przeniosło się na niski wynik. Ważne były rzuty z dystansu - zarówno Błażeja Kulikowskiego, Isaiaha Whiteheada, jak i Angela Nuneza. Dzięki nim gospodarze w pewnym momencie byli lepsi nawet o sześć punktów. Starali się na to reagować Aaron Best i Jarosław Zyskowski, ale po rzutach wolnych Adriana Boguckiego po 10 minutach było 23:17. W drugiej kwarcie Jakub Schenk i Andy Van Vliet sprawiali, że sopocianie ciągle byli bardzo blisko. Później bardzo dobry fragment Daniela Gołębiowskiego i Ajdina Penavy pozwalał WKS Śląskowi na kontrolę nad wydarzeniami na parkiecie. Kolejne odpowiedzi Besta i Zyskowskiego sprawiły, że pierwsza połowa zakończyła się jednak wynikiem 43:42.

Po przerwie większą energię pokazywała drużyna trenera Żana Tabaka. Po kolejnych trafieniach Jarosława Zyskowskiego i Aarona Besta była już lepsza o siedem punktów. Teraz to gospodarze musieli gonić wynik. Dobry fragmenty Angela Nuneza pozwoliły wrocławianom ciągle być blisko. Po 30 minutach było jednak 56:59. W kolejnej kwarcie przyjezdni nadal grali świetnie - trzeba podkreślić postawę Geoffreya Groselle’a i Marcusa Weathersa. Po trójce Jakuba Schenka uciekali na 10 punktów! Zespół trenera Miodraga Rajkovicia całkowicie zatrzymał się w ataku. Trefl z kolei utrzymywał wysokie tempo gry i ostatecznie zwyciężył 87:72.

Najlepszym zawodnikiem gości był Jakub Schenk z 17 punktami i 7 asystami. W ekipie gospodarzy wyróżniał się Błażej Kulikowski z 11 punktami i 2 zbiórkami.