2pkt
16
1pkt

Legia wygrywa w Lublinie

Legia Warszawa zagrała zdecydowanie lepiej w czwartej kwarcie i pokonała na wyjeździe Polski Cukier Start Lublin 89:78 w 2. kolejce ORLEN Basket Ligi.

W spotkanie lepiej weszli goście, którzy po trafieniu Jawuna Evana prowadzili 1:5. Inicjatywę szybko przejął Polski Cukier Start - po kolejnych akcjach Tyrana De Lattibeaudiere’a i Michała Krasuskiego uciekał nawet na 10 punktów! Rzutami z dystansu reagowali na to Ojars Silins i Andrzej Pluta, ale dzięki zagraniu Bartłomieja Pelczara po 10 minutach było 24:15. W drugiej kwarcie Legia odrabiała straty dzięki Evansowi i Silinsowi, a po trafieniu Kamerona McGusty’ego zbliżała się już na zaledwie dwa punkty. Po chwili Evans doprowadzał już remisu! Andrzej Pluta daleką trójką dawał ekipie z Warszawy prowadzenie. Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 43:44.

Trzecią kwartę zespół trenera Ivicy Skelina rozpoczął od serii 0:8 i po kolejnych akcjach Kamerona McGusty’ego był lepszy o dziewięć punktów. Teraz straty starali się odrabiać przede wszystkim Manu Lecomte i CJ Williams. Po późniejszym trafieniu Courtneya Rameya lublinianie przegrywali tylko punktem! Ten sam zawodnik dawał im nawet prowadzenie, ale ostatecznie po akcji 2+1 Andrzeja Pluty po 30 minutach było 67:68. Mate Vucić w kolejnej części gry dawał pięć punktów przewagi przyjezdnym. Teraz ekipa trenera Wojciecha Kamińskiego miała problemy z powrotem do gry. Ciągle świetny był Vucić, a ważne akcje kończył też McGusty. Ostatecznie Legia wygrała 89:78.

Najlepszym zawodnikiem gości był Mate Vucić z 16 punktami i 10 zbiórkami. Emmanuel Lecomte zdobył dla gospodarzy 16 punktów i 5 asyst.