4pkt
16
4pkt

Europuchar: Joventut lepszy od Trefla

Hiszpański zespół Joventut Badalona wygrał z Treflem Sopot 78:73 w kolejnym spotkaniu rozgrywek Europucharu.

Sopocianie bardzo dobrze weszli w to spotkanie i po trafieniu Geoffreya Groselle’a prowadzili 7:0. Później zaczął jednak rzucać Kassius Robertson i dzięki trójkom tego gracza to Joventut po 10 minutach prowadził 19:18. W drugiej kwarcie zespół trenera Żana Tabaka ciągle był bardzo blisko, potrafił zdobywać nawet przewagę, ale inicjatywa należała do drużyny z Hiszpanii. Do remisu w końcówce doprowadził jeszcze Jakub Schenk, ale szalony rzut Devona Dotsona oznaczał wynik 37:40 po pierwszej połowie.

W trzeciej kwarcie Trefl wracał do gry - było to możliwe dzięki Tarikowi Phillipowi i Andy’emu Van Vlietowi. Różnica w pewnym momencie wynosiła nawet osiem punktów. Ostatecznie jednak po 30 minutach było tylko 58:54. Ostatnia część meczu była bardzo wyrównana. Na około minutę przed końcem dzięki akcji Marcusa Weathersa był ponownie remis. Od tego momentu punkty zdobywali jednak tylko rywale - z linii rzutów wolnych. Ważnych trójek nie trafiali za to Aaron Best i Jarosław Zyskowski. Joventut zwyciężył 78:73.

Trefl Sopot - Joventut Badalona 73:78 (18:19, 19:21, 21:15, 15:23)

Trefl: Phillip 21, Van Vliet 15, Zyskowski 9, Groselle 8, Weathers 8, Best 6, Schenk 6, Witliński 0, McGowens 0, Jankowski 0

Joventut: Robertson 20, Dotson 18, Bray-Gates 14, Hanga 12, Tomić 6, Kraag 4, Ven Der Vuurst 2, Pustovyi 2, Vives 0, Busquets 0, Ruzić 0