1
Legia Warszawa
8pkt
2
Energa Trefl Sopot
8pkt
3
King Szczecin
7pkt
4
Górnik Zamek Książ Wałbrzych
7pkt
5
AMW Arka Gdynia
7pkt
6
MKS Dąbrowa Górnicza
6pkt
7
Energa Czarni Słupsk
6pkt
8
Zastal Zielona Góra
6pkt
9
Anwil Włocławek
6pkt
10
PGE Start Lublin
6pkt
11
WKS Śląsk Wrocław
6pkt
12
Tauron GTK Gliwice
5pkt
13
Dziki Warszawa
5pkt
14
Arriva Lotto Twarde Pierniki Toruń
5pkt
15
Miasto Szkła Krosno
4pkt
16
Tasomix Rosiek Stal Ostrów Wielkopolski
4pkt

Finał, mecz 5: Trefl walczy, gramy dalej!

Autor:
Finał, mecz 5: Trefl walczy, gramy dalej!
Przeczytasz w 2 minuty

Trefl Sopot pokonał w poniedziałek Kinga Szczecin 88:84 i tym samym przegrywa już tylko 2-3 w finale play-off ORLEN Basket Ligi! Mecz nr 6 w czwartek o godz. 20:00. Transmisja w Polsat Sport 1. 

Zdecydowanie lepiej w spotkanie weszli gospodarze, którzy mogli liczyć na Geoffreya Groselle’a. Po trójce Paula Scruggsa mieli dziewięć punktów przewagi! Bardzo aktywny z drugiej strony był Przemysław Żołnierewicz - dzięki niemu szczecinianie odrabiali straty. Po trójce Avery’ego Woodsona mieli już przewagę! Ostatecznie trafienie z dystansu Scruggsa ustaliło wynik po 10 minutach na 24:23. W drugiej kwarcie Trefl znowu potrafił uciec na cztery punkty dzięki zagraniom Schenka i Groselle’a, ale rywale ciągle byli blisko, bo swoje akcje kończyli m. in. Michale Kyser i Andrzej Mazurczak. Po późniejszym trafieniu Benedeka Varadiego sopocianie byli jednak lepsi aż o siedem punktów. Pierwsza połowa zakończyła się rezultatem 45:41.

W trzeciej kwarcie zespół trenera Żana Tabaka utrzymywał przewagę - znowu aktywny był Geoffrey Groselle, a po trafieniu Paula Scruggsa różnica wzrosła do siedmiu punktów. Goście cały czas walczyli o lepszy wynik, ale nie potrafili do końca zmieniać wyniku - nawet mimo kilku udanych akcji Morrisa Udeze. Po trójce Jakuba Schenka gospodarze prowadzili ośmioma punktami. Po 30 minutach było 67:59. W kolejnej części meczu zespół trenera Arkadiusza Miłoszewskiego nie potrafił wrócić do gry - ciągle nie prezentował odpowiedniego poziomu przede wszystkim w ataku. Następne zagranie Groselle’a z kolei oznaczało aż 14 punktów przewagi. King potrafił jeszcze zbliżyć się na osiem punktów dzięki Andrzejowi Mazurczakowi, ale na więcej nie pozwolili Scruggs oraz Schenk. Emocje były do samego końca! Ostatecznie Trefl zwyciężył 88:84 i przegrywa już tylko 2-3 w wielkim finale OBL.

Najlepszym zawodnikiem gospodarzy był Geoffrey Groselle z 20 punktami i 8 zbiórkami. W ekipie gości wyróżniał się Przemysław Żołnierewicz - zdobył 23 punkty, 4 zbiórki i 3 asysty.

 

 

4f - pzkosz

Najnowsze aktualności

Najnowsze multimedia

96 zdjęć27.10.2025

Energa Trefl Sopot - Górnik Zamek Książ Wałbrzych

Zobacz także
Zapisz się do newslettera

Przed każdą kolejką ORLEN Basket Ligi wysyłamy do kibiców i dziennikarzy newsletter, który zawiera ważne informacje o nadchodzących wydarzeniach oraz linki do najciekawszych wiadomości.

Dziękujemy za zapisanie się do newslettera!

Dziękujemy za zapisanie się na nasz newsletter ORLEN Basket Ligi! Teraz będziesz na bieżąco z najważniejszymi informacjami o nadchodzących wydarzeniach i najciekawszymi wiadomościami. Cieszymy się, że jesteś z nami!

Śledź nas w mediach społecznościowych