16
Muszynianka Domelo Sokół Łańcut
35pkt

Trefl - WKS Śląsk (2): Drugie zwycięstwo sopocian!

Trefl prowadzi już 2-0 w półfinale play-off ORLEN Basket Ligi! Sopocianie we wtorek pokonali WKS Śląsk Wrocław. Mecz nr 3 tej serii w sobotę o godz. 15:00. Transmisja w Polsat Sport 2.

Trochę lepiej to spotkanie rozpoczęli goście, którzy po trafieniu Hassaniego Gravetta byli lepsi o trzy punkty. Szybko tę sytuację zmieniał jednak Aaron Best. Spotkanie było cały czas bardzo wyrównane, a obie drużyny miały problemy, żeby przebić się przez defensywę. Ostatecznie dzięki trafieniu Dusana Mileticia po 10 minutach było jednak 17:21. W drugiej kwarcie do głosu doszli znowu sopocianie - po rzutach Besta i Van Vlieta wracali na prowadzenie. Angel Nunez świetnie na to reagował, przez co zespół z Wrocławia ciągle był w grze. Nadal nie do zatrzymania był jednak Best - po jego kolejnym zagraniu różnica wzrosła aż do 10 punktów! Później trójkę dołożył jeszcze Jarosław Zyskowski. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 44:33.

W trzecią kwartę ekipa trenera Żana Tabaka weszła z dużą energią, a po trójce Benedeka Varadiego różnica wynosiła aż 19 punktów. WKS Śląsk nie potrafił teraz nawiązać rywalizacji, całkowicie zatrzymując się w ofensywie. Z kolei dzięki zagraniom Jarosława Zyskowskiego i Geoffreya Groselle’a przewaga wynosiła nawet 25 punktów. Po 30 minutach było 70:43. W kolejnej części meczu drużyna trenera Miodraga Rajkovicia nie potrafiła niczym zaskoczyć rywali. Sopocianie utrzymywali wysokie prowadzenie, w czym pomagali Mikołaj Witliński oraz Jakub Schenk. Po kolejnej akcji tego pierwszego różnica wzrosła do 28 punktów. Ostatecznie Trefl zwyciężył 88:70.

Najlepszym zawodnikiem gospodarzy był Aaron Best z 18 punktami, 5 zbiórkami i 3 asystami. Po 13 punktów dla gości zdobyli Angel Nunez i Hassani Gravett.