14
15
16

Trefl - WKS Śląsk (1): Pewne zwycięstwo sopocian

Trefl Sopot pewnie pokonał WKS Śląsk Wrocław 78:54 w pierwszym spotkaniu półfinałowym play-off ORLEN Basket Ligi. Mecz nr 2 we wtorek o godz. 17:30. Transmisja w Polsat Sport 1.

Gospodarze świetnie weszli w to spotkanie, a szczególnie aktywny był Bendek Varadi. Po kolejnych akcjach Węgra różnica wzrosła do ośmiu punktów. Dopiero później zaczęli na to reagować Łukasz Kolenda i Artiom Parachowski. Ostatecznie dzięki zagraniom Jakuba Schenka oraz Paula Scruggsa po 10 minutach było 18:11. Następne rzuty Kolendy zmniejszały straty przyjezdnych do pięciu punktów w drugiej kwarcie. Ekipa trenera Żana Tabaka szybko ponownie opanowała sytuację. Po serii 8:0 i trafieniu Varadiego różnica wzrosła aż do 13 punktów. WKS Śląsk już nie mógł nawiązać rywalizacji w tym fragmencie spotkania. Po kontrze wykończonej przez Schenka prowadzenie wynosiło nawet 19 punktów. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 41:24.

Trzecia kwarta niewiele zmieniała - sopocianie ciągle byli drużyną lepszą i to zarówno w ataku, jak i w obronie. Krok po kroku powiększali przewagę, co było możliwe po trafieniach Benedeka Varadiego i Mikołaja Witlińskiego. Pojedyncze odpowiedzi Angela Nuneza i Sauliusa Kulvietisa to w tym momencie zdecydowanie za mało. Ostatecznie po 30 minutach było 58:38. Ostatnia część meczu ciągle była pod kontrolą drugiej drużyny sezonu zasadniczego. W pewnym momencie co prawda zespół trenera Miodraga Rajkovicia zbliżył się na 15 punktów, ale już na więcej gospodarze nie chcieli pozwolić. Swoje trafienia dokładał też Jarosław Zyskowski, a po rzutach wolnych Schenka Trefl zwyciężył 78:54.

Najlepszym strzelcem gospodarzy był Jarosław Zyskowski z 15 punktami. Łukasz Kolenda zdobył dla gości 10 punktów.