1
Anwil Włocławek
53pkt
2
Trefl Sopot
51pkt
3
Arged BM Stal Ostrów Wielkopolski
49pkt
4
King Szczecin
49pkt
5
Legia Warszawa
49pkt
6
WKS Śląsk Wrocław
47pkt
7
MKS Dąbrowa Górnicza
46pkt
8
PGE Spójnia Stargard
46pkt
9
Polski Cukier Start Lublin
46pkt
10
Dziki Warszawa
46pkt
11
Icon Sea Czarni Słupsk
44pkt
12
Arriva Polski Cukier Toruń
43pkt
13
Krajowa Grupa Spożywcza Arka Gdynia
39pkt
14
Tauron GTK Gliwice
39pkt
15
Enea Stelmet Zastal Zielona Góra
38pkt
16
Muszynianka Domelo Sokół Łańcut
35pkt

Zaczynamy play-off ORLEN Basket Ligi!

Autor:
Zaczynamy play-off ORLEN Basket Ligi!
Przeczytasz w 4 minuty

To jest ten czas! Pora na play-off ORLEN Basket Ligi! Ćwierćfinały do trzech zwycięstw ruszają już w czwartek 2 maja. Transmisje w sportowych stacjach Polsatu i w Emocje.TV

 

ANWIL WŁOCŁAWEK (1) - PGE SPÓJNIA STARGARD (8)

Bilans w sezonie zasadniczym: 2-0 dla Anwilu

Zapowiedź: Anwil zajął pierwsze miejsce po sezonie zasadniczym i dzięki temu aż do ewentualnego finału play-off może mieć przewagę własnego parkietu. PGE Spójnia z kolei do samego końca musiała walczyć o lokatę w pierwszej ósemce. Do gry w zespole z Włocławka wrócił już Kalif Young, który powinien poprawić defensywę tej ekipy. Wraz z Zigą Dimcem pod koszami będą starali się powstrzymać Wesa Gordona i Adama Łapetę. Liderem zespołu trenera Przemysława Frasunkiewicza cały czas jest Victor Sanders - to właśnie jego akcje mogą decydować o losach poszczególnych meczów. Jego głównym rywalem może być Devon Daniels, który niejednokrotnie pokazywał swoje ofensywne możliwości. Kamil Łączyński sprawdzi możliwości Stephena Browna, a Aleksandar Langović będzie się starał powstrzymać będącego w dobrej formie Luke’a Petraska.

Terminarz:

Mecz 1 - 2.05 (czwartek, Włocławek), godz. 18:00 - Emocje.TV
Mecz 2 - 4.05 (sobota, Włocławek), godz. 20:00 - Polsat Sport 2
Mecz 3 - 9.05 (czwartek, Stargard), godz. 18:00 - Emocje.TV
Ew. mecz 4 - 11.05 (sobota, Stargard)
Ew. mecz 5 - 14.05 (wtorek, Włocławek)

 

KING SZCZECIN (4) - LEGIA WARSZAWA (5)

Bilans w sezonie zasadniczym: 1-1

Zapowiedź: Obie drużyny pewnie nie do końca są zadowolone z zajętych miejsc po sezonie zasadniczym, bo mają zdecydowanie większe ambicje. Jedno jest pewne - zarówno King, jak i Legia były ostatnio w bardzo dobrej formie, a ta seria może okazać się najciekawszą ze wszystkich. Duet Andrzej Mazurczak - Avery Woodson sprawdzi możliwości Christiana Vitala i Lorena Jacksona. Pojedynki na obwodzie mogą okazać się kluczowe! Do tego dochodzą przecież także tacy gracze jak Marcel Ponitka i Przemysław Żołnierewicz. Aric Holman z kolei pokazywał, że jest niezwykle wszechstronnym zawodnikiem podkoszowym. Jak poradzi sobie chociażby z Michale Kyserem czy Morrisem Udeze? Czy Ray Cowels w tej serii trafi więcej trójek od Matta Mobleya? A może ważnym zawodnikiem w tym elemencie okaże się Tony Meier?

Terminarz:

Mecz 1 - 2.05 (czwartek, Szczecin), godz. 19:30 - Polsat Sport 2
Mecz 2 - 4.05 (sobota, Szczecin), godz. 18:00 - Emocje.TV
Mecz 3 - 9.05 (czwartek, Warszawa), godz. 20:00 - Polsat Sport 3
Ew. mecz 4 - 11.05 (sobota, Warszawa)
Ew. mecz 5 - 14.05 (wtorek, Szczecin)

 

 


TREFL SOPOT (2) - MKS DĄBROWA GÓRNICZA (7)

Bilans w sezonie zasadniczym: 2-0 dla Trefla

Zapowiedź: W sezonie zasadniczym oba starcia pomiędzy tymi drużynami kończyły się wysokimi wynikami, ale czy teraz też będzie można spodziewać się ofensywnej koszykówki? Trener Żan Tabak z pewnością będzie chciał postawić na szczelniejszą defensywę. Jednym z najważniejszych zawodników MKS jest Tayler Persons, który w obecnych rozgrywkach już trzy razy notował triple-double! Teraz będziemy obserwować jego rywalizację z Jakubem Schenkiem i Benedekiem Varadim. Sopocianie powinni mieć przewagę w polu trzech sekund - Geoffrey Groselle i Mikołaj Witliński to gwarancja wysokiego poziomu, chociaż Nicolas Carvacho przez całe rozgrywki pokazywał się z bardzo dobrej strony. Ciekawe także, czy trener Boris Balibrea znajdzie sposób na ograniczenie Jarosława Zyskowskiego i czy Marc Garcia okaże się lepszym strzelcem od Aaron Besta.

Terminarz:

Mecz 1 - 3.05 (piątek, Sopot), godz. 18:30 - Polsat Sport 1
Mecz 2 - 5.05 (niedziela, Sopot), godz. 18:00 - Emocje.TV
Mecz 3 - 10.05 (piątek, Dąbrowa Górnicza), godz. 17:30 - Polsat Sport 3
Ew. mecz 4 - 12.05 (niedziela, Dąbrowa Górnicza)
Ew. mecz 5 - 15.05 (środa, Sopot)

 

ARGED BM STAL OSTRÓW WIELKOPOLSKI (3) - WKS ŚLĄSK WROCŁAW (6)

Bilans w sezonie zasadniczym: 1-1

Zapowiedź: Arged BM Stal mimo problemów z kontuzjami może być bardzo zadowolona z trzeciego miejsca po sezonie zasadniczym. WKS Śląsk jeszcze niedawno był daleko od play-off, ale przyjście trenera Miodraga Rajkovicia pozwoliło tej ekipie uwierzyć we własne możliwości. Aigars Skele kontra Marek Klassen - te zespoły w dużym stopniu są uzależnione od poziomu gry swoich rozgrywających. Który z nich tym razem będzie lepiej prowadził swoją drużyne? Świetnie w polu trzech sekund prezentował się ostatnio wszechstronny Dusan Miletić - jak teraz zagra przeciwko Nemanji Djurisiciowi i Krzysztofowi Sulimie? Warto będzie się również przyglądać starciom Tomasza Gielo z Angelem Nunezem na pozycji silnego skrzydłowego. Laurynas Beliauskas z kolei znany jest ze swoich trójek - czy Jakub Nizioł lub Daniel Gołębiowski będą w stanie go powstrzymać?

Terminarz:

Mecz 1 - 3.05 (piątek, Ostrów Wielkopolski), godz. 20:00 - Emocje.TV
Mecz 2 - 5.05 (niedziela, Ostrów Wielkopolski), godz. godz. 20:00 - Polsat Sport 2
Mecz 3 - 9.05 (czwartek, Wrocław), godz. 20:45 - Emocje.TV
Ew. mecz 4 - 12.05 (niedziela, Wrocław)
Ew. mecz 5 - 15.05 (środa, Ostrów Wielkopolski)

 

 

 

 

 

4f - pzkosz

Najnowsze aktualności

Najnowsze multimedia

80 zdjęć20.06.2024

Gala ORLEN Basket Ligi, część 1

Zobacz także
Zapisz się do newslettera

Przed każdą kolejką ORLEN Basket Ligi wysyłamy do kibiców i dziennikarzy newsletter, który zawiera ważne informacje o nadchodzących wydarzeniach oraz linki do najciekawszych wiadomości.

Dziękujemy za zapisanie się do newslettera!

Dziękujemy za zapisanie się na nasz newsletter ORLEN Basket Ligi! Teraz będziesz na bieżąco z najważniejszymi informacjami o nadchodzących wydarzeniach i najciekawszymi wiadomościami. Cieszymy się, że jesteś z nami!

Śledź nas w mediach społecznościowych