1
Legia Warszawa
13pkt
2
King Szczecin
13pkt
3
Energa Trefl Sopot
12pkt
4
Anwil Włocławek
11pkt
5
WKS Śląsk Wrocław
11pkt
6
Energa Czarni Słupsk
11pkt
7
Dziki Warszawa
10pkt
8
Górnik Zamek Książ Wałbrzych
10pkt
9
Zastal Zielona Góra
10pkt
10
AMW Arka Gdynia
10pkt
11
MKS Dąbrowa Górnicza
10pkt
12
Arriva Lotto Twarde Pierniki Toruń
9pkt
13
PGE Start Lublin
9pkt
14
Tasomix Rosiek Stal Ostrów Wielkopolski
9pkt
15
Miasto Szkła Krosno
7pkt
16
Tauron GTK Gliwice
7pkt

Dziki lepsze w Słupsku

Autor:
Dziki lepsze w Słupsku
Przeczytasz w 2 minuty

Dziki Warszawa pokonały na wyjeździe Icon Sea Czarnych Słupsk 66:59 i ciągle liczą się w walce o play-off ORLEN Basket Ligi.

Od początku spotkania to goście byli lepsi - po trafieniu Matta Colemana nawet o sześć punktów. Dzięki późniejszym zagraniom Dominica Greena różnica dość szybko wzrosła nawet do 11 punktów. Słupszczanie nie mogli znaleźć swojego rytmu w ofensywie, a ekipa z Warszawy doskonale to wykorzystała. Po kolejnej akcji Greena po 10 minutach było 9:25. Michael Caffey w drugiej kwarcie lekko rozruszał grę gospodarzy na początku drugiej kwarty. Do ataku włączył się jednak także Piotr Pamuła, przez co przyjezdni ciągle zachowywali sporą przewagę. Ostatecznie po kolejnych rzutach wolnych Greena pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 19:38.

Matt Coleman i Dominic Green byli ważnymi zawodnikami zespołu trenera Krzysztofa Szablowskiego także w trzeciej kwarcie. W pewnym momencie gospodarze zareagowali jednak serią 9:0 i po trójce Vernersa Kohsa zmniejszyli straty do 11 punktów. Na więcej beniaminek nie chciał już pozwolić. Ostatecznie jednak dzięki trafieniu MaCio Teague’a po 30 minutach było tylko 42:53. Ekipa trenera Mantasa Cesnauskisa nie poddawała się także w kolejnej części meczu! Po akcjach Pawła Leończyka i Michaela Caffeya przegrywała tylko sześcioma punktami. Podobna sytuacja była także na minutę przed końcem po rzutach wolnych Leończyka. W końcówce skuteczni byli jednak Coleman oraz Green, a Dziki zwyciężyły 66:59.

Najlepszym zawodnikiem gości był Dominic Green z 27 punktami i 4 zbiórkami. Michael Caffey zdobył dla gospodarzy 27 punktów, 9 zbiórek i 7 asyst.

 

 

 

Sportowy ORLEN

Najnowsze aktualności

Najnowsze multimedia

98 zdjęć10.11.2025

Energa Trefl Sopot - AMW Arka Gdynia

Zobacz także
Zapisz się do newslettera

Przed każdą kolejką ORLEN Basket Ligi wysyłamy do kibiców i dziennikarzy newsletter, który zawiera ważne informacje o nadchodzących wydarzeniach oraz linki do najciekawszych wiadomości.

Dziękujemy za zapisanie się do newslettera!

Dziękujemy za zapisanie się na nasz newsletter ORLEN Basket Ligi! Teraz będziesz na bieżąco z najważniejszymi informacjami o nadchodzących wydarzeniach i najciekawszymi wiadomościami. Cieszymy się, że jesteś z nami!

Śledź nas w mediach społecznościowych