1
Anwil Włocławek
53pkt
2
Trefl Sopot
51pkt
3
Arged BM Stal Ostrów Wielkopolski
49pkt
4
King Szczecin
49pkt
5
Legia Warszawa
49pkt
6
WKS Śląsk Wrocław
47pkt
7
MKS Dąbrowa Górnicza
46pkt
8
PGE Spójnia Stargard
46pkt
9
Polski Cukier Start Lublin
46pkt
10
Dziki Warszawa
46pkt
11
Icon Sea Czarni Słupsk
44pkt
12
Arriva Polski Cukier Toruń
43pkt
13
Krajowa Grupa Spożywcza Arka Gdynia
39pkt
14
Tauron GTK Gliwice
39pkt
15
Enea Stelmet Zastal Zielona Góra
38pkt
16
Muszynianka Domelo Sokół Łańcut
35pkt

Coraz bliżej play-off! Pora na 28. kolejkę

Autor:
Coraz bliżej play-off! Pora na 28. kolejkę
Przeczytasz w 4 minuty

Play-off ORLEN Basket Ligi zbliża się wielkimi krokami! W 28. kolejce w sportowych stacjach Polsatu zobaczymy cztery spotkania: Krajowa Grupa Spożywcza Arka - Dziki, Polski Cukier Start - PGE Spójnia, King - Legia oraz Arged BM Stal - Anwil. Pozostałe mecze będą dostępne w serwisie Emocje.TV

 

Krajowa Grupa Spożywcza Arka Gdynia - Dziki Warszawa

Termin: czwartek, godz. 17:30

Transmisja: Polsat Sport News

Zapowiedź: Zespół z Gdyni zapewnił sobie utrzymanie w OBL, ale na pewno chce poprawić jeszcze swój bilans. Dziki z kolei mają jeszcze teoretyczne szanse na play-off. Matt Coleman i Grzegorz Grochowski sprawdzą możliwości ofensywne duetu Andrzej Pluta - Bryce Alford. Ciekawa też powinna być rywalizacja pod koszami: Nicholas McGlynn oraz Mateusz Bartosz zmierzą się z Adamem Hrycaniukiem i Adrianem Boguckim. Czy Isaiah Crawley będzie w stanie powstrzymać Setha LeDaya?

 

Enea Stelmet Zastal Zielona Góra - Icon Sea Czarni Słupsk

Termin: sobota, godz. 13:30

Transmisja: Emocje.TV

Zapowiedź: Zielonogórzanie są coraz bliżej zapewnienia sobie utrzymania w OBL, natomiast Icon Sea Czarni ostatnio przedłużyli swoje szanse na awans do fazy play-off. AJ English kontra Michael Caffey - starcie tych rozgrywających powinno być kluczowe dla całego spotkania. Efektownie może być także w rywalizacji Dariousa Halla z MaCio Teaguem. Słupszczanie są mocni w polu trzech sekund - to nie tylko Benas Griciunas, ale też Szymon Tomczak i Paweł Leończyk. To spore wyzwanie dla Gligorije Rakocevicia.

 

Tauron GTK Gliwice - Trefl Sopot

Termin: sobota, godz. 15:30

Transmisja: Emocje.TV

Zapowiedź: Trudny mecz dla Tauron GTK, które walczy jeszcze o utrzymanie w OBL. Trefl z kolei chce przede wszystkim umocnić się na drugim miejscu w tabeli. Chris Czerapowicz dodał sporo możliwości w ataku ekipie z Gliwic, ale ciągle najwięcej w tej ekipie zależy od Kadre Graya. Reprezentant Kanady zmierzy się w tym meczu z naszym kadrowiczem, Jakubem Schenkiem. Sporo pracy pod koszami będzie czekało na duet Łukasz Frąckiewicz - Maciej Bender - zagrają przeciwko Mikołajowi Witlińskiemu i Geoffreyowi Groselle’owi.

 

Polski Cukier Start Lublin - PGE Spójnia Stargard

Termin: sobota, godz. 17:30

Transmisja: Polsat Sport News

Zapowiedź: To niezwykle ważne spotkanie w kontekście układu tabeli przed play-off OBL. Obie drużyny mają identyczny bilans, więc zwycięstwo może przybliżyć do czołowej ósemki. Jabril Durham i Liam O’Reilly będą starali się pokazać wyższość nad Stephenem Brownem i Devonem Danielsem - to będą kluczowe starcia w tym spotkaniu. Ciekawe też jak Barret Benson poradzi sobie z Wesem Gordonem w polu trzech sekund. Czy Jakub Karolak będzie skuteczniejszy od Karola Gruszeckiego?

 

MKS Dąbrowa Górnicza - Muszynianka Domelo Sokół Łańcut

Termin: niedziela, godz. 13:30

Transmisja: Emocje.TV

Zapowiedź: MKS potrzebuje zwycięstw, jeśli chce awansować do fazy play-off, natomiast Muszynianka Domelo Sokół musi wygrywać, aby mieć jeszcze szansę na utrzymanie. Marc Garcia kontra Tyler Cheese - to starcie strzelców może okazać się kluczowe dla losów tego spotkania. Na pewno ciekawie zapowiada się także pojedynek silnych centrów: Nicolas Carvacho sprawdzi możliwości Adama Kempa. Czy Terrell Gomez będzie w stanie przeciwstawić się Taylerowi Personsowi?

 

WKS Śląsk Wrocław - Arriva Polski Cukier Toruń

Termin: niedziela, godz. 15:30

Transmisja: Emocje.TV

Zapowiedź: WKS Śląsk ostatnio nie poradził sobie z Legią i ciągle musi walczyć o swoje miejsce w play-off. Arriva Polski Cukier już ma tylko matematyczne szanse na czołową ósemkę. Dusan Miletić kontra Mate Vucić - starcie tych dwóch środkowych może być najważniejsze dla losów całego spotkania. Ciekawe też jak Hassani Gravett poradzi sobie z Treyem Diggsem w rywalizacji strzelców. Czy Marek Klassen okaże się lepszy od doświadczonego Jamesa Washingtona?

 

King Szczecin - Legia Warszawa

Termin: niedziela, godz. 17:30

Transmisja: Polsat Sport Extra

Zapowiedź: To z pewnością jeden z hitów kolejki! Zarówno King, jak i Legia pokazują ostatnio wysoką formę i ciągle mają o co grać - stawką jest jak najwyższe miejsce przed play-off. Andrzej Mazurczak sprawdzi możliwości Lorena Jacksona, a Christian Vital zmierzy się z Averym Woodsonem. Ciekawie będzie także pod koszami - szczególnie w starciu Arica Holmana z Michale Kyserem. Czy Ray Cowels będzie w stanie trafić tym razem więcej trójek od wszechstronnego Zaca Cuthbertsona?

 

Arged BM Stal Ostrów Wielkopolski - Anwil Włocławek

Termin: niedziela, godz. 20:00

Transmisja: Polsat Sport Extra

Zapowiedź: Kolejne świetnie zapowiadające się widowisko! Jeśli Anwil zwycięży, to jednocześnie zapewni sobie miejsce lidera przed play-off. Arged BM Stal z kolei ciągle walczy o czołową czwórkę. Aigars Skele kontra Kamil Łączyński - pojedynek tych świetnych rozgrywających powinien mieć spory wpływ na wynik. Ważnym zadaniem dla ostrowian będzie próba zatrzymania Tomasa Kyzlinka oraz Victora Sandersa. Jak będzie wyglądała rywalizacja Luke’a Petraska z Tomaszem Gielo?

 

 

ORLEN

Najnowsze aktualności

Najnowsze multimedia

80 zdjęć20.06.2024

Gala ORLEN Basket Ligi, część 1

Zobacz także
Zapisz się do newslettera

Przed każdą kolejką ORLEN Basket Ligi wysyłamy do kibiców i dziennikarzy newsletter, który zawiera ważne informacje o nadchodzących wydarzeniach oraz linki do najciekawszych wiadomości.

Dziękujemy za zapisanie się do newslettera!

Dziękujemy za zapisanie się na nasz newsletter ORLEN Basket Ligi! Teraz będziesz na bieżąco z najważniejszymi informacjami o nadchodzących wydarzeniach i najciekawszymi wiadomościami. Cieszymy się, że jesteś z nami!

Śledź nas w mediach społecznościowych