1
Legia Warszawa
13pkt
2
King Szczecin
13pkt
3
Energa Trefl Sopot
11pkt
4
WKS Śląsk Wrocław
11pkt
5
Energa Czarni Słupsk
11pkt
6
Dziki Warszawa
10pkt
7
Górnik Zamek Książ Wałbrzych
10pkt
8
AMW Arka Gdynia
10pkt
9
Anwil Włocławek
9pkt
10
Tasomix Rosiek Stal Ostrów Wielkopolski
9pkt
11
Zastal Zielona Góra
8pkt
12
PGE Start Lublin
8pkt
13
Arriva Lotto Twarde Pierniki Toruń
8pkt
14
MKS Dąbrowa Górnicza
8pkt
15
Miasto Szkła Krosno
7pkt
16
Tauron GTK Gliwice
7pkt

Legia lepsza od Tauron GTK, 36 punktów Vitala

Autor:
Legia lepsza od Tauron GTK, 36 punktów Vitala
Przeczytasz w 2 minuty

Christian Vital poprowadził Legię Warszawa do wyjazdowego zwycięstwa nad Tauron GTK Gliwice 105:100 w piątkowym meczu ORLEN Basket Ligi. 

Przyjezdni rewelacyjnie rozpoczęli to spotkanie. Po kolejnych akcjach Lorena Jacksona, Christiana Vitala oraz Grzegorza Kulki mieli już nawet 13 punktów przewagi. Tomasz Śnieg i Martins Laksa starali się na to reagować, ale w tym momencie to nie wystarczało. Ostatecznie po 10 minutach było 14:28. W drugiej kwarcie Tauron GTK w końcu lepiej reagował w ataku. Dzięki rzutom Kadre Graya różnica zmniejszyła się do dziewięciu punktów. Szybko sytuację efektownymi akcjami opanował jednak Aric Holman. Ekipa trenera Pawła Turkiewicza nie zamierzała się poddawać. Znowu aktywny był Gray, dzięki czemu zbliżyła się na zaledwie trzy punkty. Ostatecznie dzięki zagraniu Jacksona pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 43:48.

Trzecią kwartę gospodarze rozpoczęli od serii 6:0 i po rzutach wolnych Chrisa Czerapowicza wychodzili na prowadzenie! Mecz teraz zdecydowanie się wyrównał, a ekipa trenera Marka Popiołka nie potrafiła zbudować większej przewagi, mimo aktywności m. in. Michała Kolendy. Dopiero po późniejszych rzutach Christiana Vitala było 68:73. Zaraz na początku kolejnej części meczu Kadre Gray najpierw doprowadził do remisu, a po chwili dawał prowadzenie! O lepszy wynik dla zespołu z Warszawy walczył przede wszystkim Vital. Po późniejszym zagraniu Kolendy sytuacja znowu była wyrównana. Końcówka była zacięta i emocjonująca. Na minutę przed końcem niezwykle ważną trójkę trafił jednak Kolenda. Ostatecznie Legia zwyciężyła 105:100.

Najlepszym zawodnikiem gości był Christian Vital z 36 punktami, 5 zbiórkami i 4 asystami. Chris Czerapowicz zdobył dla gospodarzy 23 punkty i 5 zbiórek.

 

 

 

4f - pzkosz

Najnowsze aktualności

Najnowsze multimedia

98 zdjęć10.11.2025

Energa Trefl Sopot - AMW Arka Gdynia

Zobacz także
Zapisz się do newslettera

Przed każdą kolejką ORLEN Basket Ligi wysyłamy do kibiców i dziennikarzy newsletter, który zawiera ważne informacje o nadchodzących wydarzeniach oraz linki do najciekawszych wiadomości.

Dziękujemy za zapisanie się do newslettera!

Dziękujemy za zapisanie się na nasz newsletter ORLEN Basket Ligi! Teraz będziesz na bieżąco z najważniejszymi informacjami o nadchodzących wydarzeniach i najciekawszymi wiadomościami. Cieszymy się, że jesteś z nami!

Śledź nas w mediach społecznościowych