16
Muszynianka Domelo Sokół Łańcut
35pkt

Co za końcówka Arriva Polskiego Cukru! Wygrana w Sopocie

W czwartej kwarcie Arriva Polski Cukier zanotował niesamowitą serię 16:0! Głównie dzięki temu torunianie pokonali na wyjeździe Trefl Sopot 80:78 w środowym meczu ORLEN Basket Ligi. Ostatnia akcja należała do Arika Smitha.

Zdecydowanie lepiej w to spotkanie weszli gospodarze, którzy po trójkach Aaron Besta i Paula Scruggsa prowadzili 10:1. Później podobnymi rzutami odpowiadali Wojciech Tomaszewski i Trey Diggs, a rywale zbliżali się na dwa punkty. Trefl dość szybko uspokoił sytuację - po kolejnym trafieniu Scruggsa różnica wynosiła osiem punktów. Ostatecznie po 10 minutach było 27:17. W drugiej kwarcie przewaga sopocian dość szybko wzrosła nawet do 17 punktów po zagraniu 2+1 Jarosława Zyskowskiego. Aljaz Kunc oraz Arik Smith starali się na to reagować, ale przewaga przeciwników była cały czas spora. Dopiero po późniejszej akcji Tomaszewskiego goście zbliżyli się na osiem punktów. Ostatecznie po wsadzie Andy’ego Van Vlieta pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 51:39.

W trzeciej kwarcie zespół trenera Srdjana Suboticia nie potrafił rozwinąć skrzydeł w ataku, a świetnie wykorzystali to gospodarze. Po akcji wykończonej przez Jakuba Schenka różnica wzrosła więc aż do 20 punktów. Aljaz Kunc, Arik Smith oraz James Washington powalczyli jeszcze o lepszy wynik, ale po 30 minutach prowadzenie sopocian ciągle było pewne - 69:55. W kolejnej części meczu skuteczny Aaron Cel zmniejszył straty do dziewięciu punktów. Benedek Varadi i Mikołaj Witliński dość szybko uspokoili sytuację ekipy trenera Żana Tabaka. Arriva Polski Cukier nie poddawał się do samego końca - zanotował niesamowitą serię 0:16 i po trójce Treya Diggsa… wychodził na prowadzenie na minutę przed końcem. Później do remisu doprowadził jeszcze Schenk, ale ostatnia akcja należała do przyjezdnych. Świetnie wykończył ją Arik Smith i to torunianie zwyciężyli 80:78!

Najlepszym zawodnikiem gości był Trey Diggs z 16 punktami i 3 zbiórkami. Paul Scruggs zdobył dla gospodarzy 15 punktów i 3 zbiórki.