16
Muszynianka Domelo Sokół Łańcut
35pkt

FIBA Europe Cup: Legia lepsza od Hiszpanów!

Legia Warszawa pokonała Surne Bilbao Basket 83:64 w pierwszym meczu ćwierćfinałowym rozgrywek FIBA Europe Cup. Rewanż w Hiszpanii już za tydzień.

Gospodarze od samego początku radzili sobie bardzo dobrze i po trójce Arica Holmana mieli sześć punktów przewagi. Straty zmniejszał później m. in. Adam Smith, ale dzięki akcji 2+1 Marcela Ponitki po 10 minutach było 20:15. W drugiej kwarcie zespół z ORLEN Basket Ligi… radził sobie jeszcze lepiej! Swoje starali się robić Loren Jackson i Ray Cowels, a po zagraniu Michała Kolendy różnica wzrosła do 10 punktów. Hiszpanie nie byli w stanie dotrzymać im kroku w ofensywie. Dzięki zagraniu Christiana Vitala pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 41:29.

Trzecia kwarta była zdecydowanie bardziej wyrównana, co cały czas było jednak korzystne dla zespołu trenera Marka Popiołka. Nieźle prezentowali się Christian Vital oraz Josip Sobin, a swoją akcję w ataku dołożył też Dariusz Wyka. Dzięki temu po 30 minutach było 60:49. W kolejnej części spotkania po trafieniach Marcela Ponitki i Arica Holmana prowadzenie drużyny z Warszawy wzrosło aż do 18 punktów! Gospodarze byli już właściwie pewni zwycięstwa, ale chcieli mieć jak największą zaliczkę przed rewanżem. Ostatecznie Legia wygrała 83:64.

Mecz rewanżowy w Bilbao zostanie rozegrany w środę 13 marca o godz. 20:00.

- Zagraliśmy bardzo dobry mecz. Pierwsza połowa w naszym wykonaniu była perfekcyjna. Pomimo tego, że w tym momencie dwójka naszych liderów - Jackson i Vital - mieli 1 na 12 z gry. Graliśmy świetnie w obronie. Każdy dawał odpowiednią jakość i energię. W drugiej połowie były dwa małe dołki, gdy nasza gra siadała. Zawodnicy znajdowali jednak sposób, żeby odpowiednio zaatakować przeciwnika. Różnica 19 punktów na naszą korzyść to bardzo dobry wynik w naszym wykonaniu, ale to jest tylko połowa drogi. W perspektywie całego sezonu ten wynik nic jednak nie oznacza - powiedział po meczu trener Marek Popiołek.

Legia Warszawa - Surne Bilbao Basket 83:64 (20:15, 21:14, 19:20, 23:15)

Legia: Holman 16, Vital 13, Cowels 12, Jackson 10, Ponitka 10, Kolenda 8, Sobin 8, Wyka 6, Kulka 0

Surne: Killeya-Jones 18, Smith 10, Hlinason 10, Pantzar 9, Renfroe 7, Hornsby 5, Andersson 3, Reyes 2, De Ridder 0, Rigo 0