14
15
16

Niespodzianka! Krajowa Grupa Spożywcza Arka wygrywa z Legią!

Niespodzianka w niedzielnym meczu ORLEN Basket Ligi w Gdyni! Ostatecznie Krajowa Grupa Spożywcza Arka po ofensywnym starciu okazała się lepsza od Legii Warszawa - 104:102.

Początek spotkania był bardzo wyrównany - z jednej strony wyróżniał się Seth LeDay, a z drugiej Christian Vital. Dopiero po późniejszych zagraniach Adriana Boguckiego i Andrzeja Pluty oraz rzutach wolnych Bryce’a Alforda gospodarze uciekali na sześć punktów. Bardzo aktywny Vital, a także Josip Sobin sprawiali, że ekipa z Warszawy ciągle była blisko. Ostatecznie po 10 minutach było 30:28. W drugiej kwarcie dość szybko do remisu doprowadził Marcin Wieluński, a przewagę przyjezdnym dawał Vital. Później Legia była lepsza nawet o osiem punktów dzięki trafieniu Sobina. Swoimi rzutami z dystansu odpowiadali na to Grzegorz Kamiński i Andrzej Pluta. Ostatecznie po zagraniach Adriana Boguckiego pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem gdynian - 56:54.

Na początku trzeciej kwarty znowu rewelacyjnie radził sobie Seth LeDay, a po akcji 2+1 Adriana Boguckiego różnica wzrosła aż do 11 punktów! Świetnie na to z drugiej strony odpowiadał później Michał Kolenda. Dzięki temu goście ciągle byli w grze. Ostatecznie jednak dzięki Andrzejowi Plucie i Adamowi Hrycaniukowi po 30 minutach było 87:79. W kolejnej części zespół prowadzony przez trenera Marka Popiołka potrafił zbliżyć się na cztery punkty po trójce Arica Holmana. Gospodarze odpowiedzieli na to serią 7:0 i znacznie uspokoili swoją sytuację. Jak się okazało - tylko na chwilę. Półtorej minuty przed końcem po trójce Vitala był remis - po 100! Kolejną akcją 2+1 zareagował na to Bogucki. Później rzut wolny dołożył Alford. Michał Kolenda jeszcze odpowiedział, ale na więcej rywale nie pozwolili. Krajowa Grupa Spożywcza Arka zwyciężyła 104:102!

Najlepszym zawodnikiem gospodarzy był Adrian Bogucki z 34 punktami i 10 zbiórkami. Christian Vital zdobył dla gości 34 punkty, 6 zbiórek i 3 asysty.