14
15
16

Pewne zwycięstwo PGE Spójni w Toruniu, świetny Brown

PGE Spójnia Stargard pokonała na wyjeździe Arriva Polski Cukier Toruń 97:72 w pierwszym spotkaniu 20. kolejki ORLEN Basket Ligi. Stephen Brown zdobył dla gości 28 punktów i 7 asyst.

Trochę lepiej w to spotkanie weszli gospodarze, ale dość szybko po akcji Stephena Browna to stargardzianie wychodzili na prowadzenie. Po późniejszej akcji Devona Danielsa mieli cztery punkty przewagi. Swoje sytuacje wykorzystywali również Aleksandar Langović oraz Alex Stein, a różnica wzrosła nawet do dziewięciu punktów. Po 10 minutach było ostatecznie 14:21. W drugiej kwarcie PGE Spójnia uciekała nawet na 18 punktów głównie dzięki kolejnym akcjom Danielsa, Browna oraz Adama Brenka. Arik Smith wraz z Mate Vuciciem starali się na to reagować, ale… rywale przyspieszali! Po kolejnym zagraniu Browna prowadzili nawet 22 punktami. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 36:57.

W trzeciej kwarcie niewiele się zmieniało - pojedyncze zagrania Gorana Filipovicia i Arika Smitha to za mało na odrabianie strat. Alex Stein i Wes Gordon utrzymywali bezpieczną przewagę zespołu trenera Sebastiana Machowskiego. Ostatecznie po kolejnej trójce tego pierwszego po 30 minutach było 56:77. W kolejnej części meczu Arriva Polski Cukier nie zanotował żadnego zrywu ofensywnego, a to oznaczało, że przyjezdni cały czas dość pewnie prowadzili. Swoje minuty dostawali za to młodsi gracze: Paweł Sowiński i Hubert Lipiński. Ostatecznie PGE Spójnia zwyciężyła 97:72.

Najlepszym graczem gości był Stephen Brown z 28 punktami, 5 zbiórkami i 7 asystami. Arik Smith zdobył dla gospodarzy 21 punktów i 3 asysty.