15
16

FIBA Europe Cup: Zwycięstwo Legii na Litwie

Przeczytasz w 1 minutę

Legia Warszawa pokonała litewską drużynę BC Jonava 101:77 w rozgrywkach FIBA Europe Cup.

Początek spotkania układał się po myśli gospodarzy, którzy po rzutach wolnych Ivana Gandii po 10 minutach mieli siedem punktów przewagi. Później jednak inicjatywę w ataku przejęła drużyna ORLEN Basket Ligi. Legia w całym spotkaniu mogła liczyć na Christiana Vitala, który zdobył ostatecznie 30 punktów, trafiając m. in. pięć razy z dystansu. Po 30 minutach i trójce Raya Cowelsa ekipa z Warszawy była lepsza aż o 21 punktów. W ostatniej części meczu już nic się nie zmieniło, a zespół trenera Wojciecha Kamińskiego kontrolował wydarzenia na parkiecie i wygrał aż 101:77.

BC Jonava - Legia Warszawa 77:101 (25:18, 18:29, 14:31, 20:23)

Jonava: Jogela 29, Micović 19, Kreismontas 8, Gandia 7, Seskus 6, Lewis 4, Morkunas 2, Tamulis 2, Cernius 0, Raulusevicius 0

Warszawa: Vital 30, Holman 17, Jackson 17, Cowels 13, Sobin 8, Kulka 7, Ponitka 5, Wieluński 2, Wyka 2