14
15
16

Udane debiuty, kolejne zwycięstwo Anwilu

Aż czterech zawodników zadebiutowało w swoich nowych zespołach w niedzielnym meczu ORLEN Basket Ligi we Włocławku! Ostatecznie Anwil pewnie pokonał Muszyniankę Domelo Sokół Łańcut 88:71.

Gospodarze bardzo dobrze weszli w to spotkanie, a po trafieniu Kalifa Younga było już 5:0. Później ta różnica wzrosła do ośmiu punktów dzięki rzutom wolnym Victora Sandersa. Już w pierwszej kwarcie na parkiecie zobaczyliśmy łącznie czterech nowych graczy w obu ekipach. Po trójce Jakuba Garbacza włocławianie prowadzili nawet 14 punktami. Dzięki podobnemu trafieniu Tomasa Kyzlinka po 10 minutach było 24:7. W drugiej kwarcie rzut z dystansu Mateusza Kostrzewskiego oznaczał już 21 punktów różnicy. Swoimi akcjami odpowiadali jednak m. in. Ike Nwamu i Janis Berzins, zmniejszając straty swojej drużyny. Do ataku włączył się także Artur Łabinowicz, ale pierwsza połowa zakończyła się ostatecznie wynikiem 49:36.

Na początku trzeciej kwarty m. in. dzięki trójce Terrella Gomeza przyjezdni zbliżyli się na zaledwie siedem punktów. Tomas Kyzlink i Luke Petrasek dość szybko opanowali jednak sytuację zespołu trenera Przemysława Frasunkiewicza. Po późniejszej trójkach Janariego Joesaara prowadził już 16 punktami. Po 30 minutach było 63:47. Muszynianka Domelo Sokół również w kolejnej części meczu starał się nawiązać rywalizację, co udawało się chociażby po rzutach Michała Kroczaka i Ike Nwamu. W ważnych momentach odpowiadali na to po zaledwie chwili Kyzlink i Joesaar. Anwil do samego końca kontrolował wydarzenia na parkiecie i ostatecznie zwyciężył 88:71.

Najlepszym zawodnikiem gospodarzy był debiutujący Tomas Kyzlink - zdobył 22 punkty, 4 zbiórki i 2 asysty. W ekipie gości wyróżniał się Ike Nwamu z 28 punktami i 2 zbiórkami.