14
15
16

Arged BM Stal wygrywa w Słupsku

Zdecydowanie lepsza druga połowa pozwoliła Arged BM Stali Ostrów Wielkopolski pokonał Grupa Sierleccy Czarnych Słupsk 85:65 w piątkowym meczu 17. kolejki ORLEN Basket Ligi.

Lepiej w to spotkanie weszli gospodarze, którzy po trójkach MaCio Teague’a i Michała Michalaka mieli sześć punktów przewagi. Bardzo szybko do wyrównania doprowadzał jednak Aigars Skele, a dzięki zagraniu Nemanji Djurisicia to ostrowianie byli już na prowadzeniu. Ostatecznie dzięki trafieniu Rodneya Chatmana po 10 minutach było 16:20. W drugiej kwarcie błyskawicznie remis zapewniał Donatas Sabeckis. Mecz był niezwykle zacięty, a drużyna będąca na prowadzeniu zmieniała się nawet co akcję. Z jednej strony nadal ważnym graczem był Sabeckis, a z drugiej Skele. Ostatecznie po rzutach wolnych Vernersa Kohsa pierwsza połowa zakończyła się remisem po 38.

W trzeciej kwarcie zespół trenera Andrzeja Urbana szybko uzyskał pięć punktów przewagi dzięki trójkom Damiana Kuliga i Aigarsa Skele. To nie był koniec, bo gospodarze zatrzymali się w ataku, a po kolejnym zagraniu Brembly’ego różnica wzrosła do 11 punktów. Dopiero po sześciu minutach niemoc słupszczan przerwał Szymon Wójcik. Ostatecznie jednak po rzucie wolnym Krzysztofa Sulimy po 30 minutach było 46:59. Ważne akcje Chylińskiego w kolejnej części meczu oznaczały nawet 18 punktów przewagi przyjezdnych. Mimo prób Vernersa Kohsa i Michaela Caffeya, Grupa Sierleccy Czarni nie byli w stanie odrobić takich strat. Dwoił i troił się Skele, a Arged BM Stal ostatecznie wygrała 85:65.

Najlepszym graczem gości był Aigars Skele z 21 punktami, 7 asystami i 5 zbiórkami. Donatas Sabeckis zdobył dla gospodarzy 13 punktów, 4 zbiórki i 3 asysty.