14
15
16

Wysokie zwycięstwo Arriva Polskiego Cukru w Zielonej Górze

Arriva Polski Cukier Toruń pewnie pokonał na wyjeździe Enea Stelmet Zastal Zielona Góra 110:89 w 17. kolejce ORLEN Basket Ligi.

Od samego początku to torunianie pokazywali świetną ofensywę. Głównie dzięki trafieniom Treya Diggsa i Wojciecha Tomaszewskiego szybko uciekali na 12 punktów. Starał się na to odpowiadać Darious Hall, ale po trójce Gorana Filipovicia różnica wynosiła już 17 punktów. Ostatecznie m. in. dzięki trafieniu Bartosza Diduszki po 10 minutach było aż 17:38. W drugiej kwarcie po trafieniach debiutującego Jeriah Horne’a oraz Marcina Woronieckiego gospodarzom udało się zbliżyć na 15 punktów. Mate Vucić wraz z Aaronem Celem utrzymywali sporą przewagę Arriva Polskiego Cukru. Ostatecznie po rzutach wolnych Filipovicia pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 42:59.

W trzeciej kwarcie trójki trafiał Aljaz Kunc, a po zagraniu Arika Smitha przewaga zespołu trenera Srdjana Suboticia wynosiła już 24 punkty. Rywale co prawda mogli liczyć na Dariousa Halla, ale to było zdecydowanie za mało. Goście całkowicie kontrolowali wydarzenia na parkiecie - po wsadzie Aarona Cela po 30 minutach było aż 59:86. Mała seria 10:1 Enea Stelmetu Zastalu w kolejnej części meczu niewiele zmieniała. “Setkę” dla torunian przekroczył Bartosz Diduszko, a ciągle ważnym graczem był też Trey Diggs. Ostatecznie Arriva Polski Cukier zwyciężył 110:89.

Najlepszym strzelcem gości był Aljaz Kunc z 26 punktami, 4 asystami i 6 przechwytami. Darious Hall rzucił 22 punkty dla gospodarzy.