15
16

FIBA Europe Cup: Legia wygrywa z ekipą z Oradei

Przeczytasz w 1 minutę

Legia Warszawa okazała się lepsza od rumuńskiej ekipy CSM CSU Oradea 90:79 w rozgrywkach FIBA Europe Cup.

Spotkanie od początku było bardzo wyrównane, ale to gospodarze utrzymywali małą przewagę dzięki trafieniom Michała Kolendy i Christiana Vitala. Starał się to zmieniać znany w Polsce Kris Richard, ale po rzutach wolnych Grzegorza Kulki po 10 minutach było 23:19. W drugiej kwarcie zespół z Rumunii potrafił być blisko, ale w ważnych momentach trójki trafiali Aric Holman i PJ Pipes. Ostatecznie po trafieniu Kolendy pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 45:38.

CSM CSU w kolejnej części meczu potrafiło zbliżyć się na dystans trzech punktów, ale ekipa z ORLEN Basket Ligi nie pozwalała na nic więcej. Ciągle świetnie prezentował się Christian Vital, a swoje dokładał także Marcel Ponitka. M. in. dzięki jego akcji po 30 minutach było 66:57. W czwartej kwarcie tak naprawdę przyjezdni nie byli w stanie zagrozić drużynie trenera Wojciecha Kamińskiego. Legia całkowicie kontrolowała wydarzenia na parkiecie i zwyciężyła ostatecznie 90:79.

Legia Warszawa - CSM CSU Oradea 90:79 (23:19, 22:19, 21:19, 24:22)

Legia: Vital 30, Pipes 16, Kolenda 12, Ponitka 12, Holman 11, Cowels 6, Sobin 2, Kulka 1, Wyka 0

CSM CSU: Tarolis 23, Pearson 20, Richard 9, Freeman 8, Neal 8, Marković 6, Nicolescu 3, Gotcher 2, Baciu 0