15
16
Tasomix Rosiek Stal Ostrów Wielkopolski

Europuchar: Świetna druga połowa Arisu

Aris Saloniki wygrał we Wrocławiu z wicemistrzami ORLEN Basket Ligi, WKS Śląskiem 80:63 w kolejnym spotkaniu rozgrywek Europucharu.

Aris już w pierwszej kwarcie pokazywał swoje spore możliwości w ofensywie. Niezwykle ważnym graczem był przede wszystkim Marcus Carr, a sporo dodawał Roberto Gallinat. Głównie dzięki nim po 10 minutach prowadzili 22:16. W kolejnej części spotkania WKS Śląsk grał zdecydowanie lepiej. Już po 30 sekundach po trójkach Jakuba Nizioła i Hassaniego Gravetta doprowadzał do remisu, a po chwili przewagę dawał Arciom Parachowski. Teraz spotkanie było zdecydowanie bardziej wyrównane, a ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się rezultatem 42:43.

W trzeciej kwarcie grecka drużyna ponownie uciekała - nawet na siedem punktów po kolejnych rzutach wolnych Roberto Gallinata. Aktywny był Dusan Miletić, ale jego kolejne akcje nie wystarczały do zmniejszenia strat. Po zagraniu Surtana Sanogo po 30 minutach było 61:52. Wicemistrzowie ORLEN Basket Ligi również w kolejnej części spotkania nie mogli nawiązać rywalizacji. Dzięki trafieniu Marcusa Carra Aris uciekał nawet na 11 punktów. Ostatecznie zwyciężył aż 80:63.

WKS Śląsk Wrocław - Aris Saloniki 63:80 (16:22, 26:21, 10:18, 11:19)

WKS Śląsk: Gravett 11, Parachowski 11, Miletić 10, Wiśniewski 6, Zębski 6, Kulvietis 6, Adamczak 4, Nizioł 4, Kolenda 3, Bryant 2, Gołębiowski 0, Piśla 0

Aris: Gallinat 23, Carr 18, Harrell 10, De Sousa 8, Bankston 7, Sanogo 6, Bochoridis 3, Slaftsakis 2, Katsivelis 2, Toliopoulos 1, Fillios 0, Persidis 0