14
15
16

Finał, mecz 1: Historyczne spotkanie dla Kinga!

To był pierwszy, historyczny mecz Kinga w finale Energa Basket Ligi i to od razu zakończony zwycięstwem! Szczecinianie pokonali WKS Śląsk Wrocław 89:78 i prowadzą 1-0 w serii do czterech wygranych. Mecz nr 2 w niedzielę o godz. 20:00. Transmisja w Polsat Sport.

Początek spotkania był trochę lepszy dla przyjezdnych, którzy mieli małą przewagę dzięki akcjom Phila Fayne’a i Tony’ego Meiera. Później jednak ważnym graczem był Artiom Parachowski - najpierw doprowadził do remisu, a później wyprowadzał swoją drużynę na prowadzenie. Sytuacja była niezwykle wyrównana, ale po trójce Łukasza Kolendy po 10 minutach było 19:16. W drugiej kwarcie King znowu miał przewagę, w czym pomagały rzuty z dystansu Kacpra Borowskiego. Po późniejszych akcjach wykończonych przez Bryce’a Browna różnica wzrosła do 10 punktów! To nie był koniec, bo swoja zagrania dodawali Fayne i Mazurczak. Teraz to szczecinianie kontrolowali wydarzenia na parkiecie. Pierwsza połowa zakończyła się więc wynikiem 34:45.

W trzeciej kwarcie rzuty z dystansu DJ Mitchella i Łukasza Kolendy pozwoliły zespołowi trenera Ertugrula Erdogana na nawiązanie rywalizacji. Po późniejszych rzutach wolnych Justina Bibbsa przegrywał tylko sześcioma punktami. Tony Meier błyskawicznie opanował jednak sytuację, a po trójce Kacpra Borowskiego różnica ponownie wynosiła aż 15 punktów. Wrocławianie odpowiedzieli świetną serią 9:0 i ciągle byli w grze! Kolejny rzut Meiera sprawił, że po 30 minutach było 62:73. Alex Hamilton w kolejnej części meczu dawał sporo spokoju przyjezdnym. Wrocławianie starali się walczyć o korzystny wynik, ale ekipa trenera Arkadiusza Miłoszewskiego miała wszystko pod kontrolą. Następny rzut z dystansu Meiera ustalił wynik spotkania na 78:89.

Najlepszym graczem gości był Tony Meier z 24 punktami, 8 zbiórkami i 3 asystami. Justin Bibbs zdobył 19 punktów i 4 asystami dla gospodarzy.