16
Muszynianka Domelo Sokół Łańcut
35pkt

Legia - WKS Śląsk (4): Mistrzowie w finale!

Mistrzowie Polski ponownie w finale Energa Basket Ligi! WKS Śląsk Wrocław pokonał w sobotę Legię Warszawa 65:63 i tym samym wygrał całą rywalizację półfinałową 3-1!

Lepiej w to spotkanie weszli gospodarze, którzy po trafieniu Łukasza Koszarka mieli cztery punkty przewagi. Wrocławianie odpowiedzieli na to serią 11:0, a trójki trafiali Ivan Ramljak oraz Łukasz Kolenda. Później uciekali nawet na dziewięć punktów dzięki zagraniu DJ Mitchella. Ostatecznie po akcji Aleksandra Dziewy po 10 minutach było 14:22. Aric Holman oraz Janis Berzins w drugiej kwarcie starali się nawiązać rywalizację. Obie drużyny nie imponowały w ataku, ale to WKS Śląsk kontrolował wydarzenia na parkiecie. Kyle Vinales starał się to zmienić - okazało się, że to zdecydowanie za mało. Po kolejnych akcjach Jeremiah Martina pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 25:37.

Trzecia kwarta od początku ponownie układała się po myśli zespołu trenera Ertugrula Erdogana. Po kolejnych trafieniach Jeremiah Martina i Aleksandra Dziewy różnica wynosiła już 23 punkty! Ekipa z Warszawy długo nie potrafiła wrócić do gry. Co prawda później zbliżyła się na 14 punktów, ale rywale nie chcieli pozwolić na nic więcej. Po 30 minutach było 40:55. Legia nie zamierzała się poddawać w kolejnej części gry - zaczęli od serii 6:0 i ciągle mieli szansę! Odpowiadał na to dość szybko Jeremiah Martin, a przyjezdni kontrolowali sytuację. Końcówka przyniosła jeszcze trochę emocji - bo po trafieniu Arica Holmana różnica wynosiła zaledwie trzy punkty, a następnie po rzucie Travisa Lesliego tylko dwa! Ostatecznie mistrzowie wygrali jednak 65:63 i awansowali do wielkiego finału Energa Basket Ligi!

Najlepszym zawodnikiem gości był Jeremiah Martin z 21 punktami, 8 zbiórkami i 4 asystami. W ekipie gospodarzy wyróżniał się Travis Leslie z 15 punktami i 6 zbiórkami.