14
15
16

Finał FIBA Europe Cup: Pierwszy mecz dla Anwilu!

Anwil Włocławek wygrał z francuską ekipą Cholet Basket 81:77 w pierwszym meczu finałowym FIBA Europe Cup. Rewanż za tydzień na wyjeździe.

Gospodarze świetnie weszli w to spotkanie - głównie dzięki trafieniom Luke’a Petraska i Phila Greene’a prowadzili 11:2! Reagował później na to głównie Boris Dallo, a przyjezdni po części odrabiali straty - w pewnym momencie zbliżyli się na trzy punkty. Lee Moore i Victor Sanders ustalili jednak wynik po 10 minutach na 28:22. Zaraz na początku drugiej kwarty Dallo, a także Dominic Artis dawali przewagę drużynie z Francji. Po wsadzie Justina Pattona przyjezdni uciekali nawet na siedem punktów. Brązowi medaliści poprzedniego sezonu Energa Basket Ligi zmniejszali różnicę - pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 49:53 dzięki zagraniu Sandersa.

Na początku trzeciej kwarty włocławianie doprowadzili do remisu po akcji Kamila Łączyńskiego. Teraz to ekipa trenera Przemysława Frasunkiewicza musiała jednak ciągle gonić wynik. Dzięki trafieniu z dystansu Lee Moore’a po 30 minutach było tylko 64:65. W kolejnej części meczu prowadzenie gospodarzom dawał rzutem z dystansu Malik Williams. Po późniejszej trójce Victora Sandersa uciekali nawet na pięć punktów. W końcówce podobny rzut Phila Greene’a oznaczał nawet ośmiopunktowe prowadzenie! Odpowiadał jeszcze na to Dominic Artis, ale ostatecznie Anwil zwyciężył 81:77.

Rewanżowe spotkanie we Francji w środę 26 kwietnia o godz. 20:00.

Anwil Włocławek - Cholet Basket 81:77 (28:22, 21:31, 15:12, 17:12)

Anwil: Greene 20, Sanders 16, Williams 12, Sobin 9, Moore 8, Petrasek 7, Nowakowski 7, Łączyński 2, Bojanowski 0, Słupiński 0

Cholet: Artis 19, Dallo 17, Sako 14, Campbell 10, Ellis 8, Patton 7, Robineau 2, Goudou-Sinha 0, Leray 0