14
15
16

Świetna ostatnia kwarta BM Stali, Rawlplug Sokół pokonany

BM Stal Ostrów Wielkopolski imponowała w ostatniej kwarcie i wygrała z Rawlplug Sokołem Łańcut 87:75. To było 18. zwycięstwo zespołu trenera Andrzeja Urbana w obecnym sezonie Energa Basket Ligi.

Przyjezdni trochę lepiej weszli w ten mecz i po rzutach wolnych Coreya Sandersa prowadzili 5:0. Za odrabianie strat wzięli się Adonis Thomas i Damian Kulig, a ostrowianie szybko zdobywali przewagę. Mateusz Bręk wraz z Adamem Kempem gonili jeszcze wynik, ale dzięki trójce Nemanji Djurisicia po 10 minutach było 28:23. W drugiej kwarcie rzuty z dystansu zaczął trafiać James Eads i to Rawlplug Sokół był na prowadzeniu! Damian Kulig i Ojars Silins krok po kroku niwelowali straty, a po rzucie Aigarsa Skele ponownie był remis. Ostatecznie dzięki trójce Michała Michalaka pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 45:44.

W trzeciej kwarcie zespół trenera Andrzeja Urbana uciekał nawet na siedem punktów po trafieniu z dystansu Adonisa Thomasa. Jednak po chwili i wsadzie Przemysława Wrony straty gości zostały zmniejszone do zaledwie punktu. Mateusz Zębski i Michał Michalak pomagali opanować sytuację gospodarzom. Po 30 minutach było 64:61. W kolejnej części meczu ostrowianie zanotowali serię 10:0 i po rzutach wolnych Garbacza, Kuliga i Zębskiego powiększyli różnicę aż do 10 punktów. Tego drużyna trenera Marka Łukomskiego nie była już w stanie odrobić. BM Stal kontrolowała już wydarzenia na parkiecie i ostatecznie zwyciężyła pewnie - 87:75.

Najlepszym zawodnikiem gospodarzy był Damian Kulig z 17 punktami, 5 zbiórkami i 4 asystami. W ekipie gości wyróżniał się James Eads z 20 punktami.