14
15
16

MKS pokonał beniaminka po dogrywce

Ofensywne spotkanie Energa Basket Ligi w Dąbrowie Górniczej! Ostatecznie MKS po dogrywce pokonał Rawlplug Sokół Łańcut 103:102.

Przyjezdni na początku spotkania byli skuteczni z dystansu i po trafieniach Raya Thorntona mieli pięć punktów przewagi. Po chwili straty zmniejszali Kacper Radwański i Joe Chealey, a do remisu trójką doprowadzał Jarosław Mokros. Sytuacja zmieniała się później właściwie co akcję. Ostatecznie dzięki kolejnemu trafieniu Thorntona po 10 minutach był remis po 23. Na początku drugiej kwarty znowu ważne były trójki - tym razem w wykonaniu Krampelja i Mokrosa - po nich dąbrowianie uciekali na pięć punktów. Późniejsze podobne trafienie Gerry’ego Blakesa oznaczało 10 punktów różnicy. Mimo odpowiedzi ze strony Delano Spencera, to teraz MKS kontrolował sytuację. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 49:41.

Trzecią kwartę zespół trenera Jacka Winnickiego rozpoczął od trójek Jarosława Mokrosa i Ousmane Drame. Delano Spencer i Corey Sanders starali się na to odpowiadać, ale indywidualne akcje Gerry’ego Blakesa dawały gospodarzom sporo spokoju. W końcówce trudnymi rzutami z dystansu straty zmniejszał jednak Mateusz Szczypiński. Po 30 minutach było już tylko 69:65. Zaraz na początku następnej części gry rzut Filipa Struskiego zbliżył przyjezdnych na zaledwie punkt. Do remisu po chwili doprowadził James Eads. Spotkanie było od teraz bardzo wyrównane, a ekipa trenera Marka Łukomskiego potrafiła wychodzić nawet na prowadzenie. Na pięć sekund przed końcem po akcji Coreya Sandersa był remis! Później rzucali jeszcze Blakes i Radwański, ale nie trafiali, a to oznaczało dogrywkę!

Dodatkowy czas gry rozgrywany był pod dyktando ofensywnie grającego MKS. Po późniejszej akcji 2+1 Blakesa dąbrowianie mieli cztery punkty przewagi. W samej końcówce Rawlplug Sokół miał jeszcze swoje szanse, ale ostatecznie to drużyna trenera Winnickiego zwyciężyła 103:102.

Najlepszym graczem gospodarzy był Gerry Blakes z 21 punktami, 6 zbiórkami i 3 asystami. Ray Thornton zdobył dla gości 30 punktów i 6 zbiórek dla gości.