15
16
Stal Ostrów Wielkopolski

BM Stal lepsza po dogrywce w Bydgoszczy

Spore emocje w Bydgoszczy! W piątkowym meczu Energa Basket Ligi BM Stal Ostrów Wielkopolski dogoniła rywali i ostatecznie po dogrywce pokonała Enea Abramczyk Astorię 94:88.

Od początku meczu bardzo aktywny był Mike Smith i to głównie dzięki niemu gospodarze mieli małą przewagę. Później swoje rzuty dokładał Ben Simons, a po rzutach wolnych Myke’a Henry’ego różnica wynosiła siedem punktów. Ostrowianie mieli spore problemy w ataku, co wykorzystali rywale. Dzięki trójce Simonsa po 10 minutach było 21:12. Henry wraz z Simonsem powiększali przewagę Enea Abramczyk Astorii aż do 13 punktów w drugiej kwarcie. Aigars Skele i Josh Perkins starali się na to reagować, ale w tym fragmencie to było zdecydowanie za mało. Dodatkowo swoje robili Igor Wadowski oraz Daniel Szymkiewicz i pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 43:31.

Po serii 11:0 i trójce Damiana Kuliga w trzeciej kwarcie ekipa trenera Andrzeja Urbana zbliżyła się na zaledwie punkt do rywali! Mecz dzięki temu zdecydowanie się wyrównał, chociaż bydgoszczanie potrafili utrzymywać przewagę. Dzięki kolejnym trafieniom Daniela Szymkiewicza różnica wzrosła ponownie do 10 punktów! Po 30 minutach było ostatecznie 61:53. W kolejnej części meczu drużyna trenera Thanasisa Skourtopoulosa uciekła nawet na 13 punktów dzięki rzutom Bena Simonsa. Przyjezdni nie zamierzali się poddawać! Trójki trafiali Skele i Kulig, a po późniejszych rzutach wolnych Perkinsa przegrywali już tylko dwoma punktami! Później w samej końcówce dzięki akcji 2+1 Kuliga wychodzili nawet na prowadzenie. Do remisu doprowadził jednak indywidualną akcją Mike Smith. Kulig mógł zakończyć mecz, ale trafił, a to oznaczało dogrywkę!

W dodatkowym czasie gry na prowadzenie wracała drużyna z Bydgoszczy, chociaż starał się to zmieniać Damian Kulig. W samej końcówce kluczową trójkę trafił Ojars Silins. Dzięki temu trafieniu różnica wynosiła cztery punkty. Ostatecznie BM Stal wygrała 94:88.

Najlepszym graczem gości był Damian Kulig z 24 punktami, 6 zbiórkami i 3 asystami. Daniel Szymkiewicz zdobył dla gospodarzy 23 punkty, 5 zbiórek i 5 asyst.