14
15
16

SPP: Anwil lepszy od BM Stali!

Anwil w półfinale Suzuki Pucharu Polski! Dzięki świetnej ostatniej kwarcie i rewelacyjnej postawie Kamila Łączyńskiego włocławianie pokonali BM Stal Ostrów Wielkopolski 89:80.

Początek spotkania układał się po myśli drużyny z Ostrowa Wielkopolskiego, która mogła liczyć na Josha Perkinsa oraz Jakuba Garbacza, a po akcji wykończonej przez Damiana Kuliga miała 10 punktów przewagi. Na parkiecie pojawił się Kamil Łączyński, Anwil krok po kroku zaczął odrabiać straty, w czym pomagał też Malik Williams. Po chwili i trójce Macieja Bojanowskiego był już na prowadzeniu! Ostatecznie Skele i Perkins sprawili, że po 10 minutach było 25:22. W drugiej kwarcie BM Stal znowu budowała przewagę, a ważnymi zawodnikami byli Ojars Silins oraz Nemanja Djurisić - dzięki ich zagraniom różnica wynosiła 12 punktów. Włocławianie nie do końca potrafili dotrzymać kroku swoim rywalom - szczególnie w ofensywie. M. in. dzięki kolejnej trójce Silinsa pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 47:38.

Zaraz na początku trzeciej kwarty Lee Moore zdobył pięć punktów z rzędu i zbliżył swoją ekipę na zaledwie cztery. Ten sam gracz po kilku chwilach dawał Anwilowi przewagę! Trójka Phila Greene’a oznaczała nawet sześć punktów różnicy. Spotkanie zdecydowanie się wyrównało i teraz to zespół trenera Przemysława Frasunkiewicza miał inicjatywę w ataku. Po 30 minutach było jednak tylko 59:61. W kolejnej części spotkania rzuty z dystansu zaczął trafiać Kamil Łączyński, co powiększyło różnicę do nawet dziesięciu punktów! Włocławianie całkowicie przejęli inicjatywę w tym spotkaniu, a po trójce Victora Sandersa mieli nawet 15 punktów przewagi. BM Stal walczyła do samego końca, ale różnica po prostu była już za duża! Malik Williams i Lee Moore przypieczętowali wynik spotkania na 89:80.

Najlepszym graczem Anwilu był Malik Williams, który do 17 punktów dołożył 11 zbiórek i 2 bloki. Nemanja Djurisić zdobył dla BM Stali 18 punktów i 8 zbiórek.