14
15
16

Ósma wygrana WKS Śląska, po dogrywce z Polskim Cukrem Startem

Mistrzowie nadal niepokonani w Energa Basket Lidze! WKS Śląsk Wrocław po dogrywce wygrał z Polski Cukrem Startem Lublin 91:84.

Spotkanie na początku było wyrównane, ale po rzutach wolnych Jakuba Nizioła to gospodarze prowadzili pięcioma punktami. Szybko zmieniali to jednak Cleveland Melvin oraz Michał Krasuski. To jednak WKS Śląsk nadal pozostawał stroną przeważającą - po 10 minutach wygrywał 23:20. Drugą kwartę zespół trenera Andreja Urlepa rozpoczął od małej serii 6:0, a po chwili trójka Łukasza Kolendy dawała 10 punktów przewagi. Polski Cukier Start nie zamierzał się poddawać - szczególnie mógł liczyć na Scoochie Smitha oraz Sheronna Dorsey-Walkera. Ostatecznie jednak po pierwszej połowie było 47:42.

Kolejne rzuty Scoochie Smitha na początku trzeciej kwarty dawały przewagę przyjezdnym! Jeremiah Martin i Jakub Nizioł robili wszystko, aby to zmienić. Do ataku włączył się jednak Kregor Hermet, a po kolejnym zagraniu Clevelanda Melvina po 30 minutach dość niespodziewanie to lublinianie byli lepsi - 62:66. Kacper Młynarski i Mateusz Dziemba w następnej kwarcie utrzymywali przewagę drużyny trenera Artura Gronka. WKS Śląska w końcówce zaczął jednak odrabiać straty. Starali się to robić Conor Morgan i Aleksander Dziewa, a do remisu doprowadził rzutami wolnymi Daniel Gołębiowski. Szans na zwycięstwo nie wykorzystali Smith i Martin, a to oznaczało dogrywkę!

W dodatkowym czasie gry ważną trójkę trafił Jakub Nizioł, a później kluczowym graczem był Conor Morgan. Dzięki niemu WKS Śląsk zwyciężył ostatecznie 91:84!

Najlepszym zawodnikiem gospodarzy był Conor Morgan z 33 punktami i 15 zbiórkami. Scoochie Smith rzucił dla gości 27 punktów.