14
15
16

Pierwsze zwycięstwo Twardych Pierników

Twarde Pierniki wygrały swój pierwszy mecz w obecnym sezonie Energa Basket Ligi. W niedzielę torunianie pokonali beniaminka, Rawlplug Sokół Łańcut 72:60.

Gospodarze dobrze weszli w to spotkanie i po akcjach Wojciecha Tomaszewskiego prowadzili 6:1. Trójki Delano Spencera oraz efektowny wsad Quinteriana całkowicie zmieniały sytuację! Przewagę dla Twardych Pierników odzyskiwali Joey Brunk i Stefan Kenić. Po zagraniu Bartosza Diduszki po 10 minutach było 19:16. Drugą kwartę torunianie rozpoczęli od serii 9:0, a w tym fragmencie świetnie radzili sobie Aaron Cel i Joey Brunk. Rawlplug Sokół później gonił wynik, a kolejne zagrania Moore’a, Spencera i McConico oznaczały prowadzenie tej ekipy! Ostatecznie jednak po trafieniu Marcusa Burka pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 34:33.

Trzecią kwartę drużyna trenera Milosa Mitrovicia ponownie rozpoczęła od serii - tym razem 8:0. Dopiero po kilku minutach przerwał to Spencer. Zespół trenera Radosława Soji miał w tej części spore problemy z konstruowaniem ataku, brakowało też skuteczności z linii rzutów wolnych. Kolejne zagranie Burka oznaczało, że po 30 minutach było 52:39. W ostatniej części spotkania przyjezdni nie zamierzali się poddawać - po trafieniach Lee Moore’a oraz Marcina Nowakowskiego zbliżyli się na dwa punkty! Na więcej drużyna trenera Milosa Mitrovicia już nie pozwoliła. W ważnych momentach nie zawodził Joey Brunk, a bardzo dobrze prezentowali się też Kacper Gordon oraz Wojciech Tomaszewski. Ostatecznie Twarde Pierniki zwyciężyły 72:60.

Najlepszym graczem gospodarzy był Joey Brunk z 17 punktami i 18 zbiórkami. Po 15 punktów dla gości zdobyli Delano Spencer i Lee Moore.