1
Anwil Włocławek
2pkt
2
Legia Warszawa
2pkt
3
Dziki Warszawa
2pkt
4
MKS Dąbrowa Górnicza
2pkt
5
Energa Trefl Sopot
2pkt
6
King Szczecin
2pkt
7
Górnik Zamek Książ Wałbrzych
2pkt
8
AMW Arka Gdynia
2pkt
9
Zastal Zielona Góra
1pkt
10
Tasomix Rosiek Stal Ostrów Wielkopolski
1pkt
11
Arriva Lotto Twarde Pierniki Toruń
1pkt
12
Energa Czarni Słupsk
1pkt
13
WKS Śląsk Wrocław
1pkt
14
Miasto Szkła Krosno
1pkt
15
PGE Start Lublin
1pkt
16
Tauron GTK Gliwice
1pkt

Gwiazdy Chorwacji w Warszawie! Mecz już w czwartek

Autor:
Gwiazdy Chorwacji w Warszawie! Mecz już w czwartek
Przeczytasz w 2 minuty

W czwartek 25 sierpnia o godz. 18:30 w hali COS Torwar w Warszawie reprezentacja Polski podejmie Chorwację! Kto zagra w zespole naszych najbliższych rywali? 

KUP BILET NA MECZ POLSKA - CHORWACJA

Jedną z największych gwiazd chorwackiej koszykówki jest Bojan Bogdanović, od 2019 roku zawodnik Utah Jazz. Wybrany w drafcie przez Miami Heat zawodnik grał też w Brooklyn Nets, Washington Wizards oraz w Indiana Pacers - łącznie ma na koncie 650 meczów w najlepszej lidze świata! Ponadto ma doświadczenia z Euroligi, grając w Realu Madryt, Cibonie Zagrzeb oraz Fenerbahce Stambuł.

“Super” Mario Hezonja w ostatnich latach był uznawany za jeden z największych talentów w Chorwacji. W 2015 roku został wybrany z piątym numerem draftu przez Orlando Magic. W NBA zagrał dotychczas w 325 spotkaniach (także dla New York Knicks i Portland Trail Blazers), ale ostatnio wrócił do Europy - występował w Panathinaikosie Ateny i Uniksie Kazań, a niedawno podpisał umowę z Realem Madryt.

Spore doświadczenia z NBA ma także Dario Sarić. Silny skrzydłowy grał już dla Philadelphia 76ers, Minnesota Timberwolves ora Phoenix Suns (380 meczów). Ostatni sezon stracił z powodu kontuzji, ale teraz jest już gotowy na poważne granie z reprezentacją prowadzoną przez Damira Mulaomerovicia. W Eurolidze sprawdzał się w Cibonie Zagrzeb oraz Anadolu Efes Stambuł.

W najlepszej lidze świata gra też Ivica Zubac - od 2016 roku występuje w Los Angeles, najpierw grając dla Lakers, a następnie dla Clippers (łącznie 394 spotkania). W drafcie NBA został również wybrany ostatnio Karlo Matković - z 52. numerem przez New Orleans Pelicans. Najbliższy sezon spędzi jednak w ekipie Cedevita Olimpija Lublana.

Jaleen Smith, ostatnio występujący w Albie Berlin, otrzymał chorwackie obywatelstwo i będzie teraz występował w roli zawodnika naturalizowanego. W składzie tego zespołu znajdziemy też znajome twarze. Ivan Ramljak to najlepszy zawodnik w obronie w Energa Basket Lidze i jeden z filarów mistrzowskiego WKS Śląska Wrocław. Swój epizod w Polsce ma też za sobą Dominik Mavra - sezon 2015/2016 spędził w MKS Dąbrowa Górnicza.

 

Skład reprezentacji Chorwacji:

#1 Toni Perković
#3 Jaleen Devon Smith
#4 Roko Prkačin
#7 Krunoslav Simon
#8 Mario Hezonja
#9 Dario Šarić
#10 Lovro Gnjidić
#17 Karlo Matković
#27 Ivan Ramljak
#30 Dominik Mavra
#40 Ivica Zubac
#44 Bojan Bogdanović

 

 

Sportowy ORLEN

Najnowsze aktualności

Najnowsze multimedia

70 zdjęć7.10.2025

MKS Dąbrowa Górnicza - Energa Czarni Słupsk

Zobacz także
Zapisz się do newslettera

Przed każdą kolejką ORLEN Basket Ligi wysyłamy do kibiców i dziennikarzy newsletter, który zawiera ważne informacje o nadchodzących wydarzeniach oraz linki do najciekawszych wiadomości.

Dziękujemy za zapisanie się do newslettera!

Dziękujemy za zapisanie się na nasz newsletter ORLEN Basket Ligi! Teraz będziesz na bieżąco z najważniejszymi informacjami o nadchodzących wydarzeniach i najciekawszymi wiadomościami. Cieszymy się, że jesteś z nami!

Śledź nas w mediach społecznościowych