16
Muszynianka Domelo Sokół Łańcut
35pkt

Legia wygrywa serię z mistrzami 3-0 i jest już w półfinale!

Legia w półfinale Energa Basket Ligi! Drużyna z Warszawy pokonała mistrzów Polski, Arged BM Stal Ostrów Wlkp. 85:81 i tym samym wygrała całą serię play-off 3-0!

Od początku spotkanie było bardzo wyrównane, chociaż tempo nadawała drużyna z Ostrowa Wielkopolskiego. Późniejsze akcje Raymonda Cowelsa i Jure Skificia zmieniały jednak sytuację. Arged BM Stal ciagle nie prezentowała jednak swojej najlepszej ofensywy. Dlatego ostatecznie dzięki trójce Grzegorza Kulki po 10 minutach było 20:18. W drugiej kwarcie Legia uciekała nawet na osiem punktów dzięki rzutom z dystansu Roberta Johnsona i Jure Skificia. Nawet gdy trójkami starał się odpowiadać Jakub Garbacz, to szybko reagował na to Cowels. W związku z tym goście nie byli w stanie efektywnie odrabiać strat. To zespół trenera Wojciecha Kamińskiego kontrolował wydarzenia i po pierwszej połowie wygrywał 46:36.

W trzeciej kwarcie ekipa trenera Igora Milicica krok po kroku odrabiała straty. Ważnymi zawodnikami byli James Florence oraz Trey Drechsel, a po wsadzie Damiana Kuliga był już remis! Robert Johnson i Grzegorz Kulka znowu na to odpowiadali, ale tylko na chwilę. Ostatecznie kolejne akcje Kobiego Simmonsa sprawiły, że po 30 minutach to przyjezdni byli lepsi - 65:69. W kolejnej części meczu po trójce Denzela Anderssona goście mieli sześć punktów przewagi. Drużyna z Warszawy nie chciała pozwolić na nic więcej i powoli się zbliżała - dzięki akcji Skificia przegrywała już tylko punktem. Po chwili Cowels dawał prowadzenie! W końcówce mistrzowie Polski ciągle byli bardzo blisko, ale kluczowe rzuty należały do Łukasza Koszarka i Roberta Johnsona. Arged BM Stal nie trafiała trójek, a Legia była pewna siebie. Wygrała ostatecznie 85:81 i w całej serii triumfowała 3-0!

Najlepszym zawodnikiem gospodarzy był Raymond Cowels z 25 punktami, 8 zbiórkami i 3 asystami. W ekipie gości wyróżniał się Trey Drechsel - zdobył 14 punktów i 7 zbiórek.