1
Legia Warszawa
52pkt
2
King Szczecin
51pkt
3
WKS Śląsk Wrocław
50pkt
4
Energa Trefl Sopot
49pkt
5
Dziki Warszawa
48pkt
6
AMW Arka Gdynia
48pkt
7
Anwil Włocławek
47pkt
8
ORLEN Zastal Zielona Góra
46pkt
9
MKS Dąbrowa Górnicza
46pkt
10
Tasomix Rosiek Stal Ostrów Wielkopolski
46pkt
11
Górnik Zamek Książ Wałbrzych
45pkt
12
Arriva LOTTO Twarde Pierniki Toruń
42pkt
13
PGE Start Lublin
40pkt
14
Energa Czarni Słupsk
39pkt
15
Tauron GTK Gliwice
37pkt
16
Miasto Szkła Krosno
34pkt

Życie Warszawy mistrzem Polski dziennikarzy

Życie Warszawy mistrzem Polski dziennikarzy
Przeczytasz w 3 minuty

Życie Warszawy pokonując w finale Katowice 30:25 zostało mistrzem Polski Dziennikarzy. Turniej rozgrywany w Zakopanem pod nazwą Energa Media Cup 2022 warszawiacy wygrali drugi raz z rzędu. 12 punktów dla wygranych zdobył Michał Kowalski. 

W meczu o trzecie miejsce Wrocław - Banda Krzysia pokonał Konin 26:21. Dla Konina był to niezwykle udany powrót na mistrzostwa Polski dziennikarzy po ośmiu latach. Na miejscu piątym uplasował się Tygodnik Podhalański, a na dalszych Bydgoszcz i Przyjaciele, SK Team, Szczecin, MBA Kraków, TeamKRK, Słupsk i Przyjaciele oraz Totalizator Sportowy.

Konkurs Molten Trójki wygrał Michał Jędrzejkowski z Życia Warszawy, który w finale trafił 9 na 15 rzutów. Okazał się lepszy od Lucjana Kasprzaka (Słupsk i Przyjaciele), Pawła Łygi (Wrocław Banda Krzysia) oraz Krzysztofa Kaczmarczyka (Katowice). Dzięki współpracy z przedstawicielami marki Molten oraz Aerowatch zwycięzca otrzymał imponujące nagrody. Hulajnogę Globber dla dorosłych, zegarek Aerowatch dedykowany polskiej koszykówce, voucher do sklepów medycznych GCM, a także paczkę nagród od Moltena i pamiątkową statuetkę.

Najlepszym strzelcem turnieju został Maciej Staszewski reprezentujący ekipę Bydgoszcz i Przyjaciele. W sześciu meczach zdobył 108 punktów i o dwa punkty, wyprzedził drugiego w klasyfikacji Łukasza Bielę. Zwycięzca otrzymał piłkę i paczkę prezentów od Moltena, a także zegarek Aerowatch dedykowany polskiej koszykówce i voucher do sklepów medycznych GCM.

Pierwsza piątka mistrzostw to Michał Kowalski (Życie Warszawy), Adam Słowik (Życie Warszawy), Adam Marchacz (Katowice), Andrzej Sass (Katowice) i Marek Pawlak (Wrocław – Banda Krzysia). W drugiej piątce znaleźli się: Adrian Dyszkiewicz (Tygodnik Podhalański), Łukasz Biela (Szczecin), Jakub Musiał (MBA Kraków), Kamil Biernacki (Konin) i Piotr Kolisko (Wrocław – Banda Krzysia).Wyróżnieni gracze otrzymali nagrody ufundowane przez Molten, sklep medyczny gcm.com.pl oraz skstore.pl

Mistrzostwa Polski dziennikarzy, to jednak nie tylko koszykówka, ale również czas na integrację oraz wspólną zabawę. We wtorkowy wieczór odbył się tradycyjny turniej Piwkarzyków z Perłą organizowany w zakopiańskim pubie Piekiełko. I także tradycyjnie wygrali Dominik Szewczyk oraz Dariusz Szarmach z Wrocławia. W finale pokonali Justynę i Piotra Kwiatkowskich 10:7.

W środę uczestnicy Energa Media Cup 2022 udali się do Karczmy Młyniskiej by spędzić wieczór w regionalnym stylu. W imprezie uczestniczył także wiceprezes PZKosz Grzegorz Bachański oraz prezes firmy Aerowatch Polska, Piotr Sobota. Podczas wieczoru odbyło się losowanie nagród - koszulki reprezentacji Polski, piłki Molten BG 4500 oraz zegarka Aerowatch Polish Basketball Chrono Limited Edition. Zegarek ten dostępny jest na gładkim, czarnym skórzanym pasku z pomarańczowymi przeszyciami, który zapinany jest na klasyczną sprzączkę. Także pudełko zostało specjalnie przystosowane kolorystycznie i oznakowane logiem PZKosz.

Turniej ten nie mógłby się odbyć bez sędziów, którzy zawsze są ważnym ogniwem tych mistrzostw. Nie tylko na boisku. Sędzią głównym turnieju był Grzegorz Ziemblicki, komisarzem zawodów Krystian Góralski. Skład sędziowski Energa Media Cup 2022: Izabela Kawska, Patrycja Maryniowska, Jakub Adameczek, Michał Cieśla, Paweł Stolorz, Adrian Chmielewski, Paweł Wójcik i jako sędzia funkcyjny Alexander Góralski.

Dzięki partnerom Oshee oraz Kinga Pienińska uczestnicy przez cały czas turniej mieli dostęp do produktów tych marek, które zadbały o ich odpowiednie nawodnienie. Podobnie, jak rok temu zaw mieli też dostęp do fizojterapeuty Lucjana Kasprzaka, który w tym roku miał wyjątkowo dużo pracy.

Sponsorem głównym Energa Media Cup 2022 jest Energa z Grupy Orlen. Partnerami turnieju są Totalizator Sportowy - właściciel marki Lotto, Suzuki Motor Poland, ZM BM Kobylin, Molten, Aerowatch, Polski Cukier, 4F, Gnieźnieńskie Centrum Medyczne, InArt, Browary Lubelskie - Perła, Oshee oraz Kinga Pienińska.

 

 

4F

Najnowsze aktualności

Mike Okauru: Chciałbym zostać w Polsce

27.06.2026

Mike Okauru: Chciałbym zostać w Polsce

- Powrót do Polski? Biorę taki scenariusz pod uwagę. To realny scenariusz. W Polsce gra wielu świetnych zawodników, którzy doskonale rozumieją koszykówkę i mają wysokie IQ. Do tego dochodzą trenerzy. Wykonują tutaj świetną pracę. Pod względem taktycznym to wymagająca liga - mówi Mike Okauru, zawodnik AMW Arki Gdynia w sezonie 2026/2027.

Andrzejewski przenosi się do Legii

27.06.2026

Andrzejewski przenosi się do Legii

Jakub Andrzejewski (21 lat, - zwycięzca Pekao S.A. 1 Ligi Mężczyzn z Enea Abramczyk Astorią Bydgoszcz - przenosi się do Legii Warszawa. Dla tego zawodnika będzie to debiut na poziomie ORLEN Basket Ligi.

Mateusz Ponitka: Play-offy dostarczyły emocji

27.06.2026

Mateusz Ponitka: Play-offy dostarczyły emocji

Mateusz Ponitka, kapitan KoszKadra, był specjalnym gościem gali ORLEN Basket Ligi! Mówił o swoim sezonie, emocjach w play-off OBL i… występie Eweliny Lisowskiej.

Veinot w Słupsku

26.06.2026

Veinot w Słupsku

Keevan Veinot (27 lat, 193 cm) podpisał umowę z Energa Czarnymi Słupsk na sezon 2025/27 ORLEN Basket Ligi.

Leemet Bockler: Chciałem zostać w Polsce

26.06.2026

Leemet Bockler: Chciałem zostać w Polsce

- Razem z agentem byliśmy zgodni, że pozostanie w Polsce to najlepszy krok na tym etapie kariery. Kibice w Wałbrzychu mogą spodziewać się zawodnika, który potrafi pomóc drużynie na wiele różnych sposobów - zarówno w ataku, jak i po bronionej stronie parkietu - mówi Leemet Bockler, zawodnik Górnika Zamek Książ Wałbrzych.

Więcej aktualności

Najnowsze multimedia

62 zdjęć25.06.2026

Gala OBL i OBLK, część 1

Zobacz także
Zapisz się do newslettera

Przed każdą kolejką ORLEN Basket Ligi wysyłamy do kibiców i dziennikarzy newsletter, który zawiera ważne informacje o nadchodzących wydarzeniach oraz linki do najciekawszych wiadomości.

Dziękujemy za zapisanie się do newslettera!

Dziękujemy za zapisanie się na nasz newsletter ORLEN Basket Ligi! Teraz będziesz na bieżąco z najważniejszymi informacjami o nadchodzących wydarzeniach i najciekawszymi wiadomościami. Cieszymy się, że jesteś z nami!

Śledź nas w mediach społecznościowych