14
15
16

Europuchar: Partizan silniejszy od WKS Śląska

Partizan NIS Belgrad wygrał z brązowymi medalistami Energa Basket Ligi, WKS Śląskiem Wrocław 93:71 w rozgrywkach Europucharu.

Goście świetnie weszli w to spotkanie - najpierw prowadzili 10:2 po akcji Aleksa Avramovicia, a przewaga szybko wzrosła do 17 punktów dzięki trafieniu Balsy Koprivicy. Pojedyncze akcje Jakuba Karolaka i Łukasza Kolendy to zdecydowanie za mało - po 10 minutach było 14:29. W pewnym momencie drugiej kwarty różnica wynosiła aż 21 punktów po trójce dobrze znanego w Energa Basket Lidze Kevina Puntera. Niezłe fragmenty Szymona Tomczaka i Kodiego Justice’a nie wystarczały do odrabiania strat. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 31:50 po kolejnej akcji Puntera.

W trzeciej kwarcie po serii 7:0 i trafieniu Jakuba Karolaka WKS Śląsk zbliżył się nawet na 14 punktów. Jak się okazało - to nie był koniec! W końcówce tej części meczu nie do zatrzymania był Travis Trice. Jego trójka oznaczała, że po 30 minutach było już zaledwie 53:64. W kolejnej kwarcie drużyna z Belgradu nie pozwalała już gospodarzom na nic więcej. Zach Leday oraz Dallas Moore sprawili, że ich przewaga szybko wynosiła ponownie aż 19 punktów. Partizan już do końca kontrolował wydarzenia na parkiecie i ostatecznie zwyciężył 93:71.

WKS Śląsk Wrocław - Partizan NIS Belgrad 71:93 (14:29, 17:21, 22:14, 18:29)

WKS Śląsk: Karolak 14, T. Trice 13, Kanter 12, Justice 8, Kolenda 7, Tomczak 6, Dziewa 5, Gabiński 4, D. Trice 2, Wójcik 0

Partizan: Punter 15, Madar 15, Leday 14, Avramović 11, Koprivica 10, Lessort 8, Vukcević 6, Smailagić 6, Moore 3, Zagorac 3, Glas 2, Trifunović 0